НАТО йде по шляху Трампа: про що свідчить допомога Альянсу Україні до американських виборів

Хто в кого йде на поводу, республіканець у НАТО чи навпаки, розбирався Інформатор

НАТО, Україна
Наразі план НАТО виглядає амбітно з точки зору підтримки України

З 9 до 11 липня у Вашингтоні відбудеться саміт НАТО. Хоч Україна вже точно не дочекається офіційного запрошення до блоку, вона має отримати значну військову підтримку. Зокрема, під час переговорів країни-члени підпишуть договір про надання Києву військової допомоги на суму в 40 млрд євро.

З цього приводу, на тлі майбутніх президентських виборів у США, є дві думки. З одного боку Альянс вже повторює політику, яку пропонує республіканець Дональд Трамп щодо України, з іншого - забезпечує нашу державу підтримкою на тлі того, що незабаром колишній президент знов прийде до влади. Інформатор зібрав думки експертів з цього приводу.

Політика Трампа щодо України непередбачувана

Як повідомляли ЗМІ, ймовірний кандидат в президенти США від республіканців Дональд Трамп планує завершити повномасштабну війну в Україні наступним членом. Спершу він скаже Києву припинити вогонь, після чого вимагатиме аналогічного кроку від Москви. Згодом Трамп хоче домовитись з диктатором Володимиром Путіним стосовно завершення бойових дій, пообіцявши, що Україна ніколи не стане членом НАТО та не загрожуватиме існуванню Росії. А за якийсь час, якщо домовитися з Кремлем не вийде, Трамп погрожуватиме "накачати" Україну зброєю та іншою військовою підтримкою, щоб держава захищала себе від агресора.

Якоюсь мірою НАТО йде цим шляхом прямо зараз. По-перше, НАТО обіцяє надати Україні військову допомогу на 40 млрд євро. Що це, як не "накачування" Києва зброєю в бажанні продемонструвати Москві, що Захід не залишить Україну сам на сам з агресором попри те, що повномасштабна війна триває вже 2,5 роки. Тим паче, що в Європі неодноразово казали, що хочуть захистити питання підтримки Україні на випадок, якщо до влади в США прийде Трамп, який ініціює послаблення допомоги Києву.

З цього боку крок Альянсу теж виглядає логічно. Адже майбутню політику Трампа щодо України на Заході називають непередбачуваною. Тож Європі треба якось захистити свою ж тезу, що вона буде поряд з Україною "стільки, скільки потрібно".

У НАТО - свої мотиви

Водночас експерт "Українського інституту майбутнього" Ілля Куса також впевнений, що НАТО підтримуватиме Україну на тлі повномасштабної агресії. Однак він наводить досі раціональну мотивацію з боку військового блоку.

"НАТО буде підтримувати нас, бо не хоче дозволити нам програти, це не є стратегічним інтересом блоку. Їхній інтерес полягає в тому, щоб Росія була послаблена, щоб не становила загрози для країн НАТО. Вони дійсно не знають, що робити з Росією, коли вона в результаті абсолютної поразки розвалиться. В країнах НАТО сприйняття перемоги відрізняється від нашого. Вони хочуть тримати конфлікт в контрольованому руслі. В перемогу нашу вони не сильно вірять", - сказав Куса

На його думку, президент США теж рухатиметься в цій логіці. Куса каже, що ані Трамп, ані Байден не вірять в перемогу України. Трамп вважає, що в ідеалі треба якнайшвидше заморозити конфлікт. Таким чином він може пояснити населенню, що американці не втягнулись в ядерну війну. Байден неминуче, з часом, теж рухатиметься в цій логіці, запевнює експерт.

Своєю чергою військовий експерт Костянтин Криволап каже, що НАТО також хоче фінансувати продовження повномасштабної війни з мотивації послабити Росію. За його словами, якщо Захід проявить себе слабким, то в Європі зʼявляться "нові Орбани, Фіцо і так далі".

"Основна зграя (західних партнерів) підтримує Україну, вона хоче повернути все, що втратила від Росії, вона добиватиметься репарацій. А якщо буде перемирʼя, не буде репарацій", - пояснює мету Заходу Криволап.

Тож, підсумовуючи думку експертів, можна казати, що НАТО не йде всупереч "плану Трампа". Але вона не йде й в гармонії з ним, оскільки одночасно забезпечує від приходу "правих" до влади в США, і підтримує рівень допомоги Україні на досить сталій позначці, не провокуючи якусь небезпечну відповідь з боку Москви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube