Наш рок-н-рол чесніше: нардеп Яременко - про таємний сенс пісні від Блінкена та чому це не зайшло українцям

Читать на русском

Держсекретар виконав пісню Rocking in the Free World, що у перекладі означає “Гойдаючи у вільному світі”

Читать на русском
Пісня від Ентоні Блінкена у Києві
Нардеп Яременко пояснив, чому українці не оцінили таємний сенс пісні від Блінкена. Колаж: Інформатор

Держсекретар виконав пісню Rocking in the Free World, що у перекладі означає “Гойдаючи у вільному світі”

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту у Київ завітав у місцевий бар “Бармен Диктат”, де влаштував перформанс – зіграв на гітарі композицію Rockin` in the Free World Ніла Янга разом із іншими музикантами. Народний депутат від “Слуги народу” Богдан Яременко звернув увагу на промовисту назву пісні, яка перекладається “Гойдаємо у вільному світі". За його словами, українці зчитали меседж, оскільки наша держава є частиною вільного світу. Втім, високо оцінити репертуар виступу не вдалося, адже, за словами депутата, "український рок-н-рол є набагато чеснішим та сміливішим".

Проц це Яременко написав у Facebook. Водночас він наголосив, що для перформансу американський дипломат мав би брати інший заклад, який має назву “Остання барикада”. 

 

Яременко пояснив, що композиція Rockin` in the Free World є символічною, адже вийшла у 1989 році, коли радянська влада скасувала тур гурту Restless. Тоді один з товаришів Ніла Янга заявив – “Будемо гойдати у вільному світі!”.

“Ну що ж, американська дипломатія “гойдає”. Україна - частина цього вільного світу. Меседж читається нескладно. Але не заходить…”, – підкреслив нардеп.

За його словами, Україна вже десять років пояснює світу, що захищає його, але українців “не слухають, не розуміють та не можуть зробити те, що потрібно” (ймовірно, йдеться саме про допомогу - ред.). Зокрема, через піврічні очікування на рішення американського Конгресу щодо виділення допомоги “все ще вільній Україні” сталося багато смертей. За цей час у складній ситуації на фронті загинуло багато захисників, але втрат можна було б уникнути. Зокрема, якщо б Україна змогла вести контрбатарейну боротьбу та відкинути російську авіацію від фронту.

“Затримка з цим доленосним рішенням супроводжувалась таким потужним кавканням проросійської п'ятої колони в США, що здавалось ніби зовсім це не Америка гойдає у себе вдома”, – додав Яременко.

Він наголосив, що Блінкен правий у тому, що Україна має залишатися демократією, щоб розраховувати на допомогу вільного світу. Втім, цього не буде, якщо наша держава програє війну з Росією. Водночас, за його словами, не факт, що демократична Україна зможе розраховувати на підтримку після наступних виборів президента у США. Яременко також підкреслив, що і доля американської дипломатії вже не є безхмарною. 

Нардеп зауважив, що українці вдячні американцями за допомогу. Втім, виникає враження, ніби США виконують для вільного світу не рок-н-рол, як він додає, а “музику, схожу на російський шансон”. Зокрема, через вимоги Штатів припинити удари по російським НПЗ.

“Вчорашній перфоманс держсекретаря Блінкена нагадав мені, що понад два роки я не включав плей-листи зі своїми улюбленими Creedence Clearwater Revival, the Doors, the Rolling Stones чи Animals. Війна більше не асоціюється для мене з кадрами атаки гелікоптерів під акомпанемент “Польоту валькірій” Вагнера у хрестоматійному Apocalypse Now. Наш рок-н-рол інший. Наш рок-н-рол кращий і чесніший”, – підкреслив політик.

Він наголосив, що музика українців “за териконами”. Зокрема, для прикладу навів пісню проєкту Мюслі UA під назвою “За териконами”, яка виконана спільно із військовим Мішею Скорпіоном.

 

Що цікавого відомо про пісню Rocking in the Free World

Як і зазначав Яременко, композиція була написана Нілом Янгом у лютому 1989-го року, коли дізнався, що Радянський союз скасував запланований концерт його групи The Restless. Слова про те, що музикантам “варто продовжувати грати у вільному світі” сказав гітарист Френк Сампедро. Саме за неї і зачепився Янг, адже писав її на тлі “негараздів у світі”.

Вона, зокрема, критикувала адміністрацію Джорджа Буша-старшого, а тексті використовується фраза з його інавгурації щодо обіцянок, що Америка стане “добрішою та ніжнішою” нацією. Відтоді композиція ще не раз грала на політичних заходах у США та світі.

Так, вона була використана у кампанії Дональда Трампа, коли він оголошував, що балотуватиметься у президенти США в 2016-му. Втім, Янг не дозволив цього, адже був прихильником конкурента Трампа – Брайана Сандерса, який теж використав цей трек на мітингах. Пізніше у 2020-му Дональд Трамп також використав Rockin` in the Free World. Ніл Янг у відповідь заявив, що не має відношення до політичних ігор Трампа.

Пізніше Янг навіть подав позов до суду у ​​Південному окрузі Нью-Йорка проти кампанії Трампа за порушення авторських прав через використання Rockin' в Free World і Devil's Sidewalk. Втім, вже 7 грудня добровільно закрив справу, а причини такого рішення невідомі.

 

Блінкен у Києві

Напередодні, 14 травня, зранку до Києва раптово прибув державний секретар США Ентоні Блінкен. Його візит не був анонсований. Мета приїзду - продемонструвати солідарність США з Україною, яка зазнає масованих обстрілів з боку Росії, та "послати сильний сигнал підтримки українцям".

Він зустрівся із президентом Володимиром Зеленським. Глава держави заявив, що для захисту Харкова та Харківської області Україні потрібні додаткові зенітно-ракетні комплекси Patriot – щонайменше дві системи.

Блінкен також виступив в НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського. Однак, почути виступ американського дипломата змогли не всі, хто мав таке бажання. Причина в тому, що про сам захід не було попереджено широке коло студентів всередині самого вишу. Там він розповів, що Конгрес США дав Держдепу повноваження конфісковувати російські активи у США, і його відомство має намір використовувати цей інструмент. Також він сказав, що США працюють з іншими країнами G7 щодо використання заморожених активів РФ.

А вже ввечері після усіх офіційних заходів держсекратар відвідав відомий київський бар "БарменДиктат". Там він разом із гуртом, який виступав на сцені, виконав популярну пісню Ніла Янга "Rockin’ In The Free World". Відео з його перформансом одразу ж стали вірусними у мережі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.