Напередодні свят українці збили двох “Шахедів” за допомогою застосунку єППО

Читать на русском

Перша у світі мережева система протиповітряної оборони демонструє свою ефективність

Читать на русском
Напередодні свят українці збили двох “Шахедів” за допомогою застосунку єППО
ІТ-фахівці розробили мобільний додаток “єППО”

Перша у світі мережева система протиповітряної оборони демонструє свою ефективність

Через те, що ракети чи дрони іноді літають на малих висотах, вони стають невидимими для радарів. Але люди можуть їх бачити в небі та повідомляти українським військовим, які знають, що з ними робити. Для цього вітчизняні ІТ-фахівці розробили мобільний додаток “єППО”, завдяки якому ще у жовтні вдалося збити ворожий “Калібр”, а нещодавно – два іранських дрони-камікадзе. 

Про це на сторінці Facebook повідомив один з розробників додатку, керівник конструкторської групи “Технарі” Геннадій Сульдін.

“Друзі, є нагода розповісти вам чудову новину. За новорічні свята за допомогою системи “єППО” було збито два “шахіди”. Велике дякую всім, хто встановив додаток та сповіщає нашу ППО про ракети і дрони рашистів”, – написав Сульдін.

Як це працює

В Україні вибудовується перша у світі мережева система ППО, до якої може долучитися кожен українець. Для цього необхідно встановити додаток “єППО” на смартфон – і за кілька секунд пройти авторизацію за допомогою “Дії”. Натиснувши “Тест”, щоб переконатись, що все ок, ви вже будете готові сповістити зенітників про побачену загрозу.

Далі ваші дії мають бути такими:

  • Якщо ви побачили повітряну ціль, наприклад, крилату ракету чи дрон-камікадзе "Шахід", треба відкрити “єППО” на своєму смартфоні.
  • Вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руху цілі та натиснути велику червону кнопку. 
  • За декілька секунд фахівці протиповітряної оборони побачать вашу відмітку на мапі. Вона доповнить радіолокаційну інформацію і “літаюча смерть буде збита”.

Чому це необхідно

Через кривину земної кулі всі локатори бачать низьковисотні повітряні цілі з короткої відстані. Тому крилаті ракети та безпілотники окупантів ховаються від ППО на малих висотах. Але побачити ракету чи дрон-вбивцю люди можуть, коли їх ще не бачать радари.

Так виглядає застосунок, який можна скачати тут.

Навіщо потрібна авторизація в “Дії”

Щоб вороги не заважали зенітникам хибними цілями. 

Використання застосунку є повністю безпечним для людини. Передаються лише дані про локацію та те, що вона спостерігає.

За словами розробників, при створенні “єППО” вони консультувалися з українськими військовими: розробка була узгоджена з командуванням ОК “Південь” та старшими офіцерами Повітряних Сил ПВК “Південь”

Максимальну користь про повітряні цілі приносять повідомлення від людей у віддалених куточках країни, кажуть розробники. Саме через віддалені райони ворог намагається діставалися до цілей. 

“Друзі, подбайте будь ласка, щоб ваші родичі та знайомі в сільської місцевості встановили та користувались додатком “єППО”. Бо інформація з регіонів з малою кількістю мешканців справді на вагу золота. Може інформація саме від твоєї літньої бабусі врятує чиєсь життя”, – закликає Геннадій Сульдін.

Нагадаємо, у Telegram-боті “єВорог” можна повідомити про переміщення російських військових або ворожої техніки, а також окупантів, причетних до звірств проти українців.

Також надати координати ворожих військ можна у спеціальному чат-боті СБУ @stop_russian_war_bot.

Ми повідомляли про те, що росі невдовзі може отримати нову партію дронів-камікадзе від Ірану. Ми також розповідали, чому іранські дрони-камікадзе не збивають під час руху вздовж Дніпра.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.