Напад тигрів, нацистські жарти, свавілля охорони: найцікавіші моменти Каннського кінофестивалю

Заходи безпеки не завжди допомагають

Ларс Фон Трієр
Ларс Фон Трієр запам'ятався на фестивалі полум'яною антисемітською промовою

Головний французький кінофестиваль на Лазурному березі стартує 14 травня та триватиме до 25 травня. З кожним роком на набережній Круазетт посилюють заходи безпеки, посилюється регламент проведення заходів – все це стало своєрідним заходом у відповідь на ті скандали, які траплялися і, без сумніву, ще траплятимуться в Каннах. Згадуємо найяскравіші скандали Канн.

Фотографуйся собі сама

Один з найоригінальніших скандалів стався у 1983 році, коли Ізабель Аджані приїхала до Канн із фільмом «Вбивче літо». Акторка на той момент була на піку популярності та намагалася активно монетизувати свій успіх. Вона оголосила, що не позуватиме перед фотографами безплатно та уклала з кількома з них ексклюзивні договори на право зйомки себе. Для решти фотографів Ізабель приберегла сумочку, за допомогою якої прикривала своє обличчя. Фотографи справедливо розцінили вчинок зірки як найвищий ступінь неповаги та оголосили Аджані справжній бойкот. Коли вона крокувала червоною доріжкою, фотографи демонстративно поклали свої камери на підлогу і не тільки не зробили жодного знімка, а ще й повернулися до знаменитості спиною.

Ізабель Аджані пошкодувала про свій вчинок
Ізабель Аджані пошкодувала про свій вчинок

Тигрова приставка

У 1957 році в Каннах вибухнув скандал, після якого на найвищому рівні обговорювалося питання про закриття кінофестивалю. А виною всьому стали тигри. На 28-й кінофестиваль Френк Корачі вперше привіз блокбастер «Навколо світу за 80 днів». Картина довго обговорювалася журі як неформатна, і щоб додати до цього галасу гостроти, продюсер картини Майкл Тодд вирішив влаштувати вечірку у стилі дикої природи. Без попередження, він привіз на захід живих тигрів. Хижаків взяли із зоопарку і вони, за запевненням співробітників, були цілком миролюбні. Однак на вечірці, де було безліч освітлювальних приладів, а в повітрі лунав запах їжі, у тигрів прокинувся мисливський інстинкт. І вони кинулися на гостей.

Зірки у вечірніх сукнях побігли до виходу, почалася паніка та тиснява. До лікарні тоді потрапили 20 людей, щоправда, із незначними травмами. Проте Майкл Тодд назавжди втратив право відвідувати Каннський кінофестиваль. Щоправда, відчути тягар цих репресій продюсер не встиг – вже наступного року він загинув в авіакатастрофі.

Майкл Тодд у 1957 році в Каннах з дружиною Елізабет Тейлор
Майкл Тодд у 1957 році в Каннах з дружиною Елізабет Тейлор

Зависнемо на фестивалі

У 1968 році фестиваль скасували через 9 днів після його початку. У Парижі розпочався «Червоний травень» – глобальна соціальна криза, яка почалася з виступів ліворадикально налаштованих студентів Сорбонни та завершилася відставкою Шарля де Голля.

Французькими вулицями котилися гучні гасла: «Під каменями – пляж!», «Будьте реалістами, вимагайте неможливого!», «Біжи, товаришу, за тобою старий світ!», «Мистецтво померло. Не пожирайте його труп». Гасла швидко докотилися до Блакитного Берега.

Майбутні автори «Нової хвилі», а поки що кінокритики Cahiers du Cinema (серед них були Годар і Трюффо) захопили Фестивальний палац і закликали дирекцію закрити фестиваль на знак солідарності зі студентами. Сталося це так.

Одного вечора мала пройти прем'єра Карлоса Саури «М'ятний коктейль з льодом». Режисер із дружиною Джеральдіною Чаплін вибігли на сцену і, голосно кричачи, вимагали не включати проєктор. Їх проігнорували, і почали підіймати велику завісу. Подружжя схопило завісу руками й повисло на ній. Показ фільму було зірвано, кінофестиваль вирішили скасувати.

Завісу не підняли
Завісу не підняли

Респект Адольфу Гітлеру

У 2011 році Каннах з фільмом «Меланхолія» з'являється режисер «Догми» та найвідоміший данський режисер у світі. Ларс фон Трієр у чудовому настрої, з усього виходить, що статуетка «Золотої пальмової гілки», швидше за все, у нього в кишені. Режисер з'являється на пресконференції та раптом плутає усі береги.

Він заявляє, що він «звичайно, за євреїв, але погодьтеся, Ізраїль приносить світу безліч проблем». Далі режисер вставив жарт, що він до певної міри почувається нацистом і навіть трохи симпатизує Гітлеру, плюс йому подобається архітектура Шпеєра.

У залі повисла мертва тиша, а через 10 хвилин усі інформагентства світу вибухнули новиною про поведінку автора «Той, що танцює у темряві» на пресконференції. Пізніше Трієр попросив вибачення за почуття гумору, але два роки був персоною нон грата в Каннах.

Провокаційний Ларс фон Трієр
Провокаційний Ларс фон Трієр

Європейці виявилися не готовими до темного боку життя

У 2002 році Моніка Беллуччі заявила, що фільм «Незворотність», який привіз Гаспар Ное, може змусити глядачів залишити перегляд. Вже тоді журі фестивалю варто було прислухатися до слів актриси.

Кінострічка, де є довга сцена жорстокого зґвалтування дівчини в підземному переході, викликала шок, особливо вразливим глядачам знадобилася допомога медиків. Комусь стало погано із серцем. А Беллуччі, яка грала ту саму дівчину, попереджала...

Моніка Беллуччі
Моніка Беллуччі

Де підбори, кінозірка?

У 2015 році Емілі Блант не пустили на показ фільму «Керол» через відсутність підборів. Охорона на вході визнала її елегантні сандалі надто простими для такого урочистого заходу. Актриса мовчки перевзулась, але пізніше влаштувала скандал, поскаржившись на некоректне поводження з нею як із гостею. Керівник фестивалю Тьєррі Фремо поспішив загладити конфлікт і запевнив Блант у тому, що охоронці перестаралися – у регламенті згадуються лише смокінги для чоловіків та вечірні сукні для жінок. Про те, яким саме має бути взуття на гостях, правил немає.

Емілі Блант
Емілі Блант

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube