Російські війська не змогли захистити об'єкт за допомогою системи Панцир-С1, вона, як виявилося, не змогла запобігти катастрофі
Нафтобаза у Феодосії продовжує палати другий день поспіль після атаки українських дронів. Незважаючи на спроби російських окупантів захистити об'єкт за допомогою зенітного ракетно-гарматного комплексу "Панцир-С1", пожежа швидко поширилась на значну площу нафтобази, що є найбільшою в Криму. Дим від займання тягнеться на кілометри.
7 жовтня у тимчасово окупованій Феодосії у понеділок, 7 жовтня, запровадили режим надзвичайної ситуації. Причиною цьому стала потужна пожежа, яка спалахнула на одній із двох найбільших в Криму нафтобаз росіян після атаки дронів. Дим від пожежі легко можна побачити зі всіх куточків Кримського півострова.
"Нафтоналивний порт у Феодосії продовжує палати. Площа займання збільшилася до 2,5тис. кв.м.", - написав 8 жовтня керівник Центру протидії дезинфомації РНБО Андрій Коваленко у себе в телеграм-каналі.
Російська система ППО "Панцир-С1", яка була встановлена біля нафтобази на спеціальному подіумі для збільшення дальності виявлення цілей, не змогла відбити атаку дронів 7 жовтня. Аналогічні комплекси також охороняють резиденцію Путіна, але в цьому випадку захист виявився неефективним. Про це свідчать кадри, опубліковані українським партизанським рухом "Атеш", та супутникові знімки, на яких видно розміщення "Панциря".
Нагадаємо, що після атаки у Феодосії було введено режим надзвичайної ситуації. Нафтобаза продовжує горіти 8 жовтня, і нові відео з місця подій шокують своєю масштабністю. Зауважимо, що уражений об'єкт відіграє важливу роль у забезпеченні російської армії нафтопродуктами. Вставлене відео пожежі ще більше демонструє потужність атаки, яку не змогли зупинити розпіарені російські системи ППО.
Окупанти стверджують, що постраждалих внаслідок події немає. За даними партизанів з "Кримського вітру", дим на нафтобазі Феодосії піднімався трьома "стовпами". На їхню думку, це може свідчити про три основні джерела займання.
Загалом у ніч на 7 жовтня, коли Крим перебував під атакою безпілотників, місцеві мешканці нарахували на півострові до 15 потужних вибухів. Під ударом перебували військові летовища "Бельбек" та "Саки". Розриви було чути у трьох районах півострова - Сакському, Сімферопольському та Червоногвардійському.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.