Начальник Генштабу Естонії пояснив, чому ЗСУ не могли почати одразу швидкий контрнаступ
Начальника Генерального штабу Сил оборони Естонії Ееро Ребо вважає, що українські війська не досягли швидкого успіху в контрнаступі через те, що сили на полі бою рівні. Проте, враховуючи, що підготовка України до контрнаступу тривала близько двох місяців — ситуацію на полі бою можна вважати відносно успішною.
Про це повідомляє ERR.
"Швидкого успіху не було, і це абсолютно зрозуміло, тому що якщо подивитися загалом, то можна сказати, що в нас рівні сили на полі бою. Якщо подивитися на артилерію або на якісь інші функції, то в чомусь одному перевага в однієї, а в чомусь іншому — в іншої сторони, тобто в України", — прокоментував Ребо.
Ребо зазначив, що наразі український контрнаступ розвивається повільніше, ніж хотілося б. Однак, українські війська зараз намагаються досягати результатів, створюючи локальну кількісну, а також якісну перевагу.
"ЗСУ намагаються домогтися прориву одразу в кількох місцях, тому що РФ має достатньо резервів і може заблокувати одну спробу прориву", — зазначив Ребо.
Начальник Генштабу Естонії вважає, що попри рівне співвідношення сил на полі бою, ініціатива все ж перебуває на боці України. Він додав, що українські війська зараз намагаються досягати результатів, створюючи локальну кількісну, а також якісну перевагу.
"ЗСУ шукатимуть це слабке місце, поки не знайдуть. Тільки тоді ми зможемо говорити про ту фазу наступу, яку ми називаємо проривом, і про швидкий успіх, що розвивається звідти, на який усі очікують", — пояснив Ребо.
На думку Ееро Ребо, нині українській армії потрібна піхота, щоб займати й утримувати звільнені території. Оскільки зараз війна в Україні — це здебільшого війна вогневої потужності.
"Це необхідно їм тому, що у Росії... є достатньо резервів, щоб заблокувати одну спробу прориву. Прорвавшись у кількох місцях, вони розмиють російські сили і, оскільки ініціатива перебуває у них, імовірно, зможуть легше перегруповувати свої сили. І вони шукатимуть це слабке місце, поки не знайдуть. Лише тоді ми зможемо говорити про ту фазу наступу, яку ми називаємо проривом, і про швидкий успіх, що розвивається звідти, на який усі очікують", – пояснив він.
Естонія й підтримка ЗСУ
Прем'єр-міністр Естонії Кайя Каллас заявила, що країна збільшить підтримку ЗСУ до 3% бюджету, і закликала інших союзників по НАТО зробити те саме. Також вона закликала використати російські заморожені активи для компенсації збитків.
Нагадаємо, парламент Естонії майже одноголосно ухвалив заявку про підтримку вступу України до НАТО. Депутати закликали запросити Україну до Альянсу вже на липневому саміті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.