Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Про введення кожної вимоги Національний банк буде повідомляти банки окремо
Національний банк оприлюднив етапи впровадження оновлених регуляторних вимог до банків на 2021-2024 роки. Приведення структури капіталу банків у відповідність до міжнародних стандартів заплановано на 2024 рік.
Про це повідомляє прес-служба НБУ,передає Інформатор .
Зміни засновані на міжнародних стандартах регулювання діяльності банків, визначених Базельським комітетом і директивами ЄС. Їх мета - підвищити фінансову стійкість як кожного окремого банку, так і банківського сектора в цілому, і здатність протистояти кризовим явищам.
"Зазначені вимоги сфокусовані на забезпеченні достатнього рівня капіталу і ліквідності, адже це є запорукою платоспроможності та надійності банку. Щоб гарантувати збереження коштів вкладників та інших кредиторів, регулятор повинен упевнитися, що всі істотні ризики, притаманні діяльності банку, покриті капіталом. Саме капітал покликаний поглинати несподівані збитки, яких зазнає банк", - заявила перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.
З 1 січня 2022 року планується впровадження мінімальних вимог щодо покриття капіталом операційного та ринкового ризиків.
З 2024 року планується приведення структури капіталу банків у відповідність до міжнародних стандартів.
Про введення кожної вимоги Національний банк буде повідомляти банки окремо.
Нагадаємо, Нацбанк оновить правила розрахунку вартості споживчого кредиту.
Крім того, НБУ посилив регулювання електронних грошей.