На злочин заради дитини: зірка серіалу Відчайдушні домогосподарки вперше прокоментувала своє тюремне ув'язнення

Читать на русском

15 тисяч за фальсифікацію

Читать на русском
Фелісіті Хаффман
Зірка із судимістю

15 тисяч за фальсифікацію

Нещодавно акторка Фелісіті Хаффман, відома за серіалом «Відчайдушні домогосподарки», вперше публічно прокоментувала скандал, фігуранткою якого вона була у 2019 році. В одному з інтерв'ю актрису попросили прокоментувати операцію ФБР, під час якої десятки багатих батьків були засуджені за те, що обманом допомогли своїм дітям вступити до різних навчальних закладів. Фелісіті Хаффман розповіла, як заплатила консультанту 15 тисяч доларів за фальсифікацію результатів іспиту своєї дочки.

У 2019 році акторка провела у в'язниці 11 днів. Крім того, вона була засуджена до великого штрафу та року громадсько-корисних робіт. Такий був сумний підсумок, пов'язаний із вступом дочки актриси до коледжу. Щоб дочка стовідсотково опинилася у стінах навчального закладу, Фелісіті Хаффман заплатила якомусь «консультанту» 15 тисяч доларів.

Фелісіті Хаффман
Фелісіті Хаффман

Може здатися дивним, але великих грошей для того, щоб потрапити до престижного коледжу, у Сполучених Штатах недостатньо. Крім оплати за навчання дитина ще й повинна відповідати певним вимогам, іншими словами, на тестуванні, яке замінює випускні іспити у старшій школі, вона має набрати достатньо високий бал, який відповідає вимогам коледжу.

Тобто, якщо дитина, яка виросла в дуже багатій і відомій сім'ї, не набирає бал, необхідний для подання документів до бажаного коледжу, то жодні пожертвування, знайомства, зв'язки чи інші можливості батьків не допоможуть їй опинитися серед студентів.

Акторка із сім'єю
Акторка із сім'єю

США у цьому плані мало чим відрізняються від будь-якої іншої країни. Мало хто з дітей багатих батьків намагається опановувати знання. А їхні батьки не хочуть відправляти дітей до непрестижних коледжів або взагалі залишати без освіти. Цим і користувалися шахраї, пропонуючи багатим та знаменитим за певну плату виправляти помилки у тестах їхніх дітей для того, щоб ті отримали високий бал та змогли потрапити до престижного коледжу.

Фелісіті Хаффман не була впевнена в тому, що її старша дочка здатна самостійно добре пройти тестування та отримати високий бал. Тому вона вирішила, що врятувати ситуацію може лише хабар. Як після слухання пояснив чоловік зірки, актор Вільям Мейсі, старша дочка Фелісіті (та й молодша теж) була шокована вчинком матері, вона не розуміла, чому мати в неї не вірить. Дійсно, дівчатка ніколи не були причетні до скандалів, не вели «зіркового способу життя» і дуже старанно вчилися. Вчинок матері сильно образив їх обох.

Вільям Мейсі зі старшою дочкою
Вільям Мейсі зі старшою дочкою

Сама ж зірка не заперечувала своєї провини та заявила про глибоке каяття та почуття сорому. Хоча прокурор і вимагав для неї максимально тяжкого покарання, суддя його не підтримала, обмежившись типовим покаранням – місяць в'язниці (умовно), рік громадсько-корисних робіт та штраф.

Акторка з чоловіком виходять із зали суду
Акторка з чоловіком виходять із зали суду

У квітні 2019 року, визнавши себе винним у шахрайстві, Хаффман написала листа судді про те, що вона «не хотіла, щоб її доньці заважали займатися улюбленою справою через те, що вона не вміє рахувати». Аналогічну думку вона висловила у новому інтерв'ю.

«Я відчувала, що маю дати своїй дочці шанс на майбутнє, – сказала вона про свою участь у схемі, – а це означало, що мені довелося порушити закон».

Вона додала, що консультант приймальної комісії, який організував змову із шахрайством, сказав їй, що її дочка не потрапить до коледжу, який їй потрібен, якщо він не допоможе і не переконає її заплатити 15 000 доларів, щоб завищити результати тестів її дочки. Також акторка розповіла, що її дочка нарешті займається улюбленою справою, хоч і не завдяки консультанту: вивчає драматургію в Карнегі-Меллон після перескладання іспитів з дотриманням етичних норм.

Вільям Мейсі з молодшою дочкою
Вільям Мейсі з молодшою дочкою

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.