На Заході експерти назвали проблеми ППО України

На озброєнні України є орієнтовно 564 зенітних систем

ппо України
У решти країн Європи разом узяті системи становлять близько 1600 систем протиповітряної оборони

На Заході вважають, що протиповітряна оборона України має складності з інтеграцією усіх систем в єдину. Натомість її потужності через різні модифікації, тип озброєння та систем збиття ставлять її у ряд найсильніших у Європі.

Про це йдеться у статті The Wall Street Journal. На думку експертів, Україна виступає полігоном сучасноє воєнної техніки.

"Ніхто не казав, що протиповітряна оборона виграє конфлікт, але її відсутність призведе до програшу", — розповів Том Карако, директор проєкту протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Повідомляється, що сили ППО України використовують сучасні і найдосконаліші зразки технологічної думки у поєднанні з радянськими комплексами. Окремо вони досить ефективні, але якщо рахувати їх як одну одиниці системи таке різноманіття має менші показники.

Проблема єдиної системи ППО стала ще більш актуальною, через зростання ролі БпЛА у веденні війни. Значення такого озброєння не можна недооцінювати.

У Міжнародному інституті стратегічних досліджень вважають, що на озброєнні України є орієнтовно 564 зенітних систем. Від американських модифікацій Patriot до старих радянських систем малого радіуса дії. Це багато, адже у решти країн Європи разом узяті системи становлять близько 1600 систем протиповітряної оборони.

Розв'язання проблеми ППО України

У виданні пишуть, що в один момент в Україні закінчилися радянські ракети до ППО часів СРСР великої та середньої дальності. Інженери України та США вимушені були переобладнати старі радянські пускові установки для стрільби західними ракетами.

"Вам потрібне інтегроване управління вогнем. Тобто щось, що контролює все, що каже, коли стріляти коли не стріляти", — уточнює Том Карако.

Велике різноманіття зразків зенітної зброї саме по собі є проблемою та перевагою. На думку експертів, якщо Силами оборони України вдасться інтегрувати систему, а не як окремі автономні зенітні установки - це зміцнить захист простору. Але поки проблеми кількісного озброєння залишаються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube