На Волині посилять оборону кордону з Білоруссю: Наєв розповів деталі

Рішення про підсилення оборони на кордоні ухвалили після візиту на Волинь командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва

Кордон з Білоруссю
Оборону кордону посилюють на додачу до зведення залізобетонного паркану від білорусів

На Волині посилять оборону кордону з Білоруссю. Цим питанням займуться як керівники місцевого самоврядування, так і командири, а ще військові, які повернулися з виконання завдань на Сході України.

Про те, що на кордоні з Білоруссю незабаром з'являться додаткові оборонні можливості розповів командувач Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв під час робочої поїздки на Волинський напрямок. Зокрема, йдеться про облаштування вогневих позицій, спорудження інженерних загороджень та збільшення кількості особового складу й бойової техніки. 

"Тим, що побачив, я задоволений. Але є над чим працювати далі. За деякий час приїдемо, ще раз перевіримо. Це така робота щоденна, кропітка, але яка має результат – готовність сил до адекватного реагування на ворожі наміри", – наголосив генерал-лейтенант.

Перевірки на кожному опорному пункті потрібні, аби унеможливити вторгнення російських військ або ж військ ПВК Вагнер. З цієї ж причини уя командирам підрозділів ЗСУ доручено підсилити охорону кордону. 

"Визначення чітких завдань на майбутнє – це не лише слова, а й суттєва допомога як від керівників місцевого самоврядування тут, на Волині, так і від військового командування. Ці всі питання під моїм особистим контролем… Командирам бригад, батальйонів, рот та взводів поставлено низку завдань, що необхідно зробити надалі, – зазначив генерал.

Сергій Наєв уточнив, що наразі військові, які повернулися зі Сходу України продовжують тренуватися на Волині, займаються "звичайною бойовою роботою" та покращують оборонні позиції території.

"Там, звісно, була інша бойова обстановка, щоденні обстріли, щоденні ближні стрілецькі бої. На підставі свого бойового досвіду вони можуть покращити оборонні спроможності для того, щоб у разі збільшення рівня загрози не пропустили ворога вглибину нашої країни", – заявив командувач. 

Ситуація на кордоні з Білоруссю

На початку липня Україна вирішила посилити державні кордони на півночі як особовим складом, так і бойовою технікою. Там, за словами Наєва, – почали будувати протитанкові загородження, облаштовувати мінні поля та укріплювати всю лінію оборони. Білорусів рішення України укріпити свої кордони викликало обурення. Оскільки це нібито "руйнує дороги" та "об'єкти інфраструктури". Проте, насправді ж, укріплення кордону розпочалося ще в листопаді минулого року, тоді на Волині, на Житомирщині та Рівненщині українці почали зводити фортифікаційні споруди та облаштовувати кордони в регіонах країни-агресора. Йшлося про зведення залізобетонного паркану з колючим дротом, рову та насипів. 

А нещодавно Кабінет міністрів виділив на посилення оборонних рубежів північно-східних регіонів України понад 1,2 млрд грн із резервного фонду держбюджету. Замовниками й виконавцями цих робіт стали обласні військові адміністрації.

Нагадаємо, на литовсько-білоруському кордоні також готуються до зустрічі з білорусами. Тамтешні прикордонники проведуть військові навчання. Перший сценарій відпрацювань стосується міграції, "на випадок якихось незвичайних ситуацій". Другий сценарій передбачає реагування на "гібридну військову загрозу" на кордоні.

Нагадаємо, країни Балтії та Польща обговорюють можливість повного закриття кордонів із Білоруссю. Причому остаточні домовленості мають бути досягнуті наприкінці цього місяця у Варшаві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube