На українські Facebook-сторінки "полюють" шахраї: як вберегтися адміністраторам

Читать на русском

Адміністраторам радять приховати сторінки для росії, В’єтнаму та Індонезії

Читать на русском
Шахраї та український Facebook
На українські Facebook-сторінки полюють шахраї

Адміністраторам радять приховати сторінки для росії, В’єтнаму та Індонезії

Адміністраторам українських сторінок у Facebook надходять фішингові повідомлення, у яких пропонують перейти за посиланням, щоб нібито підтвердити власність облікового запису. Насправді мета шахраїв – заволодіти даними сторінки.

Про фішингові атаки шахраїв повідомляє ІМІ, посилаючись на інформацію заступника директора ЦЕДЕМ Ігоря Розкладая. При цьому зазначається, що повідомлення надходять з гостьового чату, який є тимчасовим і через 24 години вимикається. Лінк, на який пропонують перейти шахраї, веде на фальшиву сторінку Facebook.

"Це посилання, яке міститься в повідомленні, веде на фальшиву сторінку Facebook, де повідомляється, що начебто проблеми зі сторінкою. Далі просять для вирішення питання знову залогінитись у Facebook. Оця форма логування і є фішингом, крадіжкою даних сторінок для заволодіння ними", – розповів Розкладай.

Він радить адміністраторам Facebook-сторінок одразу видаляти такі повідомлення. При чому масову розсилку повідомлень фіксують з 13 січня.

 "Вони вирішили піти таким шляхом, оскільки це для них простіше з погляду ресурсу. Такі повідомлення треба видаляти. Немає сенсу відповідати, бо їх ніхто не побачить", – пояснив експерт.

Розкладай також зазначив, що географія такого фішингу не лише Україна, а й інші країни світу, зокрема США, Грузія. Джерело цієї активності – В'єтнам та Індонезія. Крім того, він радить адміністраторам приховати сторінки для росії, В’єтнаму та Індонезії.

"За типажем деяких повідомлень, оформлення сторінок видно, що до цього причетні росіяни. Часто в описах шахрайських профілів можна побачити транслітерований текст із російської вікіпедії", – розповів Розкладай.

Компанія Meta пояснює, що користувачі можуть розпочати листування з адміном сторінок за допомогою плагіну чату, використовуючи не свій особистий обліковий запис Facebook, а гостьовий - тимчасовий обліковмй запис, з якими можна вести листування протягом 24 годин з моменту надсилання першого повідомлення або до того, як гість завершить чат. Після цього гостьовий акаунт вимикається. Навіть після відключення гостьового облікового запису копія гостьового чату залишиться у вхідних повідомленнях Facebook-сторінки, допоки її не видалять.

Як захистити Facebook-сторінки від шахраїв?

Звісно, захистити Facebook-сторінки на всі 100% неможливо. Втім є декілька порад, які допоможуть звести нанівець усі старання шахраїв. Передовсім варто подбати про дуже надійний і складний пароль для сторінки у соцмережі. Також допоможе двофакторна аутентифікація (2FA). Вона додає додатковий рівень захисту, вимагаючи спершу ввести код із вашого смартфона крім пароля, коли ви ввійдете у свій обліковий запис.

Звісно, слід бути обережними з посиланнями, які ви отримуєте. Не переходьте за посиланнями, які ви отримали від людей, яких ви не знаєте, або які виглядають підозрілими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.