Російська влада і до рішення суду підтримувала відносини з урядом талібів
Верховний суд Росії зупинив заборону на діяльність радикального ісламістського руху "Талібан", що захопив владу в Афганістані. Рішення вже було виконано. Відтепер російська влада не вважатиме "Талібан" терористичною організацією.
Про це повідомляють російські ЗМІ. Таким чином задовольнили позовну заяву генерального прокурора РФ, про яку стало відомо у березні 2025 року.
Хоча до цього заборона на "Талібан" в Росії діяла, вона була лише формальною. Кремль підтримував відносини з урядом талібів в Афганістані, а його представники здійснювали візити до РФ. Крім того, російський правитель Володимир Путін називав рух союзником Москви у боротьбі з тероризмом.
У центрі протидії дезінформації РНБО України пояснили, що Росія зупинили заборону на "Талібан", оскільки хоче використовувати Афганістан як транзитний хаб, щоб обходити західні санкції та доставляти необхідні для себе товари. Також таким чином хочуть здійснювати експорт газу в Індію.
Так, у травні 2024 року Путін публічно заявив, що ця організація - фактична влада в Афганістані. Вже тоді він казав, що з талібами треба "вибудовувати відносини".
Росія визнала "Талібан" терористичною організацією ще у 2003 році. До цього талібів визнала терористами Рада безпеки ООН. Тоді казали, що таліби пов’язані з незаконними збройними формуваннями у Чечні та державах Центральної Азії, а також підтримують тісні відносини з терористичним угрупованням "Ісламська держава". Росія на той час надавала підтримку США та його союзникам, які вели проти цього руху операції.
Вже у грудні 2024 року Путін підписав закон, який дозволяє уряду РФ виключати "Талібан" зі списку терористичних організацій Росії. Тож механізм запустили тоді, а тепер він дав свій результат.
Талібан на початку 2000-х був усунутий від влади в Афганістані, але у 2021 році повернув собі контроль, скинувши уряд президента Ашрафа Гані, який був лояльний США. Після цього там запровадили норми шаріату, практикують громадські страти та масово порушують права людей - насамперед жінок, яким заборонили освіту та обмежили можливість працювати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.