На оренду житла для 112 нардепів у вересні витратили 2,3 мільйона: топ найбільших та найменших компенсацій

Читать на русском

Середньомісячна сума компенсації для депутатів становить близько 20 150 гривень

Читать на русском
Коменсації за житло депутатам
Це на 30-50% більше, ніж складає середня вартість квартири в Києві за даними рієлторів

Середньомісячна сума компенсації для депутатів становить близько 20 150 гривень

Загальновідомо, що українські депутати - дуже бідні люди. Подекуди настільки, що вони навіть не мають змоги самотужки орендувати житло (мабуть, через те, що вся їхня нерухомість чомусь належить родинам). Через це українське суспільство, сплачуючи державі податки, надає народним обранцям компенсації для орендування квартир в Києві. Однак ці суми чомусь значно вищі за середню вартість житла в столиці. 

На сайті Верховної Ради оприлюднили список зі 112 депутатів, які скористалися правом та отримали кошти для компенсації вартості оренди житла станом на вересень 2023 року. "Інформатор" проаналізував цей документ і знайшов там багато цікавого. 

Сума компенсацій - до 60 тисяч: ТОП-3 нардепів, які отримали найбільше грошей 

Зазначимо ще раз: всього у списку аж 112 осіб. Переважна більшість з них запросила в держави середню суму в 20-21 тисячу гривень. При цьому, за даними ЗМІ та рієлторів, середня вартість однокімнатної квартири влітку в Києві (тобто в той час, коли нардепи орендували житло) становила від 9500 до 11 тисяч гривень, двокімнатної - 14-15 тисяч гривень, трьохкімнатної - близько 24 тисяч гривень. 

Інфографіка по цінах на житло в столиці
Інфографіка по цінах на житло в столиці

Найбільшу компенсацію від держави у вересні отримав Олег Мейдич з фракції "Батьківщина". Йдеться про суму в 59,8 тисяч гривень за проживання в червні-серпні поточного року. Зазначимо, що пан Мейдич, згідно з декларацією, є гривневим мільйонером

Стільки отримав Мейдич
Стільки отримав Мейдич

Друге місце між собою ділять одразу дві нардепки: Олена Вінтоняк зі "Слуги народу" та Яна Зінкевич з "Євросолідарності". Обидві у вересні за період липня-серпня отримали по 40,3 тисячі гривень від держави на оренду житла.

Отримана Зінкевич компенсація, така ж точно сума - у Вінтоняк
Отримана Зінкевич компенсація, така ж точно сума - у Вінтоняк

Пані Вінтоняк в декларації вказувала зберігання готівкою 148 тисяч доларів та сотень тисяч гривень. В декларації ж Зінкевич вказана сума в 1,7 мільйони гривень та частка в кількох квартирах - правда, в Рівному. 

На третьому місці - депутатка від "слуг" Олена Копанчук. За проживання в липні-серпні вона отримала рівно 39 тисяч гривень. 

Компенсація для Копанчук
Компенсація для Копанчук

Згідно ж з декларацією, пані Копанчук є щасливою володаркою трьох квартир у Львові та однієї - в Хмельницькому. Також вона мала нерухомість в тимчасово окупованому Криму та їздила на Porsche Macan вартістю понад 1,5 мільйона гривень. 

А можна й скромніше: ТОП-5 нардепів, які у вересні отримали найменше грошей на оренду квартир

Не варто думати, що всі українські парламентарі хочуть від держави тільки максимальні суми. Є й такі, чиї запити щодо житла більш скромні. "Інформатор" склав список з нардепів, які у вересні отримали найменше грошей на компенсації за оренду. 

Так, загалом лише 22 депутатам зі 112 видали на квартири менше ніж 20 тисяч гривень на місяць. Однак ми не будемо брати їх усіх (окремі, наприклад, отримали по 19 500 грн - різниця невелика), а згадаємо лише тих, хто відзначився "справжньою скромністю". Почнемо з кінця. 

На п'ятому місці - нардеп від "Слуги народу" Володимир Захарченко. Він отримав 19 тисяч гривень за серпень поточного року. А от в декларації за 2020 рік вказував дохід в понад 800 тисяч гривень. У 2019 ж він орендував квартиру в Києві самотужки та на брак коштів не скаржився. 

Четверте місце посів Павло Бакунець з "Довіри". Парламентар за серпень 2023 отримав 18 тисяч гривень компенсації. Історія як дві краплі води схожа на історію пана Захарченко: в декларації ми бачимо майже мільйон гривень доходів за 2020 рік та оренду квартири в Києві в 2019. 

Третє місце займає Олег Синютка - фракція "Європейська Солідарність". Він за серпень поточного року отримав від держави 17 тисяч гривень на винаймання житла. Ексголова Львівської ОДА в минулому, а наразі чинний нардеп - офіційно бідна людина. Згідно з декларацією, ні особливих грошей, ні автівки, ні житла він не має. 

На другому місці - Роман Каптєлов зі "Слуги народу". В минулому бізнесмен, а нині депутат за неповний серпень-місяць (з 1 по 25 число) отримав 16 250 гривень від держави на оренду квартири. Згідно з декларацією за 2022 рік, нардеп володів кількома земельними ділянками, задекларував близько півмільйона гривень доходу та орендував квартиру в Києві. 

І нарешті почесне перше місце найбільш скромного депутата, що отримує компенсацію на житло, займає член "зеленої фракції" Владислав Бородін. Він за знову ж таки неповний місяць (з 1 по 21 серпня) отримав лише 13 650 гривень - власне, це і є ціна стандартної середньої "двушки" в Києві. Пан Бородін в політику прийшов з бізнесу, однак до обрання офіційно був безробітним. Однак в поданій в 2019 році декларації нардеп вказував дорогий позашляховик за півтора мільйона, півмільйона гривень заощаджень та майже мільйон гривень доходів.

"Оголосіть весь список, будь ласка!": поіменний перелік депутатів, які отримують компенсацію від держави 

Для тих, хто бажає особисто ознайомитися з переліком депутатів-безхатченків, "Інформатор" публікує скріншоти всього списку. Подивитися його можна також на офіційному сайті Ради

Скріншот номер 1
Скріншот номер 1
Скріншот номер 2
Скріншот номер 2
Скріншот номер 3
Скріншот номер 3

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.