На Одещині спалах скарлатини з летальним випадком: чим небезпечна ця хвороба

Читать на русском

В Одеській області зафіксували спалах скарлатини, у регіоні вже є летальний випадок

Читать на русском
Скарлатина
При скарлатині температура тіла може підвищитися до 39º. Коллаж: kovelmtmo.org.ua

В Одеській області зафіксували спалах скарлатини, у регіоні вже є летальний випадок

В Одеській області виник спалах скарлатини з летальним випадком. Спеціалісти вказують, що збільшення випадків захворювання на цю хворобу пов'язане з циклічним підйомом. Останній такий підйом був зафіксований у 2014 році, коли захворіло 355 осіб.

Як повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб у Facebook, у 2023 році зафіксували 182 випадки скарлатини, що на 2,6 рази більше, ніж у 2022 році. Основна частка хворих - діти до 17 років, особливо уразлива була вікова група від 5 до 9 років, яка становила 56% від усіх випадків захворювання.

У 2024 році кількість випадків скарлатини серед дітей вже становить 61, один із них призвів до смерті від ускладнень. Це відображає тенденцію зростання захворюваності на цю небезпечну хворобу в регіоні.

Профілактика скарлатини
Профілактика скарлатини

Чим небезпечна скарлатина

Скарлатина - це інфекційне захворювання, спричинене бактерією Streptococcus pyogenes, яка також відома як група A стрептококів. Ця хвороба впливає на горло і шкіру, і може виникати в будь-якому віці, хоча вона найчастіше діагностується у дітей. 

Симптоми скарлатини включають гострий біль у горлі, червону висипку, яка нагадує сонцеподібне забарвлення і може розповсюджуватися по шкірі, загальну слабкість, високу температуру тіла, нудоту та блювоту, а також набряки лімфатичних вузлів. Скарлатина передається через повітряним шляхом (кашель, спілкування з хворою особою, дотик до предметів, забруднених бактеріями).

Специфічне лікування скарлатини відсутнє. Щеплення від скарлатини немає, але у тих, хто перехворів, виробляється імунітет. Зазвичай лікування скарлатини включає антибіотики для знищення бактерій, а також симптоматичне лікування, таке як зняття болю та зниження температури. Хвороба може стати смертельною в разі неподолання або неналежного лікування через можливі ускладнення, такі як ревматична лихоманка, гострий гломерулонефрит (запалення нирок) або септичний шок, який може виникнути внаслідок поширення інфекції по всьому організму. Тому важливо швидко діагностувати та лікувати це захворювання, особливо у вразливих груп населення, таких як діти та люди зі зниженою імунною системою.

Нагадаємо, у листопаді минулого року у Києві деякі школи перейшли на дистанційне навчання або оголосили карантин через спалах скарлатини серед учнів.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Систему "Оберіг" активно обговорюють, особливо у контексті реєстрації військовозобов'язаних. Яким чином ця система буде наповнюватись? Через особисте звернення чи автоматично через банківський ID? Адвокат Ігор Фещенко поділиться своїми думками щодо її реалізації в правовому плані та можливими заходами відповідальності за нереєстрацію в цій системі.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.