«Я думаю, Зеленський - сильний хлопець. І з ним нелегко мати справу»
«Під час написання пісні я не знав, коли знов побачу свій дім і чи залишиться він таким, яким я його пам'ятаю, розуміючи, що ті самі емоції зараз переживають мільйони українців — і бійці на фронті, і сім'ї з маленькими дітьми, вимушені їхати в невідомість» — каже соліст гурту Володимир Агафонкін.
Місце посадки апарат ретельно обирав впродовж двох місяців
Перший китайський космічний апарат "Тяньвень-1" ( "Питання до неба") в суботу, 15 травня, сів на Червоній планеті. Донині це вдавалося лише американцям.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на BBC .
Апарат названий на честь поеми "Питання до неба" китайського ліричного поета Цюй Юаня, що жив у IV столітті до н.е.
Примітно, що зонд запустили майже рік тому, в липні минулого року. Але тільки сьогодні він здійснив успішну посадку на поверхню Марса.
Зонд вийшов на орбіту ще наприкінці лютого і більше двох місяців обирав, де сісти. За цей час він зробив і надіслав фото Червоної планети землянам.
"Тяньвень" є міжпланетної станцією, що складається з орбітального супутника Марсу, посадкової платформи та марсоходу "Чжучжун", названого на честь китайського бога вогню.
Його завдання полягає в тому, щоб досліджувати північну півкулю Марсу. У цьому районі неподалік від рівнини Утопія апарат і сів.
Перш ніж покинути платформу, марсохід обстежує місце посадки. Він працює від сонячної енергії, оснащений камерою з високою роздільною здатністю і георадаром.
"Чжучжун" запрограмований знайти підтвердження життя на Марсі - лід або воду.
Вперше китайський космічний апарат здійснив посадку на поверхню іншої планети. Китай став другою після США країною, яка приступила до дослідження Марсу.
Congratulations to CNSA’s #Tianwen1 team for the successful landing of China’s first Mars exploration rover, #Zhurong! Together with the global science community, I look forward to the important contributions this mission will make to humanity’s understanding of the Red Planet. pic.twitter.com/KexElIu8OH
— Thomas Zurbuchen (@Dr_ThomasZ) May 15, 2021
Раніше Інформатор повідомляв, що марсохід NASA отримав кисень з марсіанського вуглекислого газу.
Також повідомлялося, марсохід NASA провів на Марсі тест-драйв,надіслав аудіо та фото.