За спробу платити чимось іншим, крім місцевої рупії, покарання варіюються від штрафу до ув’язнення
Уряд провінції Балі буде карати іноземних туристів, які використовують криптовалюту як платіжний засіб у готелях, ресторанах, туристичних місцях, торгових центрах та інших місцях. Про це заявив 28 травня губернатор Балі Вайан Костер.
«Іноземні туристи, які поводяться неналежним чином, роблять дії, не дозволені їх візовим дозволом, використовують криптовалюту як засіб платежу і порушують інші положення, будуть суворо покарані», — сказав Вайан Костер.
Він повідомив про це на прес-конференції з розвитку туризму на Балі, на якій були присутніми головний інспектор поліції Балі Путу Джаян Дану Путра, голова представництва банку Індонезія (BI) на Балі Трісно Нугрохо та інші зацікавлені сторони.
"Суворі заходи варіюються від депортації, адміністративних санкцій, кримінальних покарань, закриття комерційних приміщень та інших жорстких санкцій", - сказав Костер.
Костер заявив, що заборона на використання валюти, яка відрізняється від рупії, як платіжний засіб в Індонезії відноситься до Закону № 7 від 2011 року про валюту. Відповідно до цього нормативного акту, якщо хтось використовує інші форми валюти, крім рупій, він може бути покараний позбавленням волі на строк до одного року та максимальним штрафом у розмірі 200 мільйонів рупій (13 300 доларів США). Крім того, рупія як офіційна валюта в Індонезії також регулюється Законом №4 від 2023 року про розвиток та зміцнення фінансового сектора.
«Люди, які здійснюють операції з іноземною валютою без дозволу Банку Індонезії, можуть бути покарані позбавленням волі на строк від одного до п'яти років, а також штрафом у розмірі від 50 мільйонів рупій (3300 доларів США) до 22 мільярдів рупій (1,4 млн дол. США)», - сказав Костер.
Крім того, зобов'язання використати рупії на території Індонезії також регулюється Положенням Банку Індонезії №17/3/PBI/2015.
"За порушення будуть застосовуватися адміністративні санкції у вигляді письмових доган, зобов'язань зі сплати штрафів та заборон на здійснення платіжних операцій", - сказав Костер.
Тим часом, голова представництва BI на Балі Нугрохо заявив, що криптовалюта як актив дозволена, але заборонена як платіжний інструмент.
Туристи та учасники криптоспільства стали висловлювати свої точки зору з цього питання. Дехто стверджує, що заборона має сенс, а інші загрожують більше не відвідувати Балі. На Reddit один учасник поділився своєю думкою, що криптовалюта як оплата повинна бути на розсуд підприємств та клієнтів. А інший вважає, що заборона необхідна Балі. Він вважає, що Індонезія використовує гроші туристів, щоб власну валюту. Так вона зберігає свою вартість над ринком. Водночас, він також вважає, що покарання туристів надмірні.
Інші обрали простіший підхід — переглянули свої плани відвідати Балі. Учасник спільноти написав, що більше не збирається відвідати Балі, поки влада не скасує свої заборони на використання криптовалют.
Туризм є основним сектором економіки Балі. Дослідження показують, що туризм складає майже 28% прибутку острова. За рахунок туристів створюються нові робочі місця, розвивається інфраструктура. Якщо туристи перестануть відвідувати Балі або їх кількість різко скоротиться, це призведе до зниження доходів бюджету. Можливо, влада розраховує, що загроза покарань і депортацій допоможе підтримати рупію, а туристи поводитимуться більш відповідально.
Як раніше повідомляв Інформатор, у світі існує понад 22 тисяч криптовалют, але біткоїн залишається найдорожчою та популярною серед них. Цю цифрову валюту створили у 2009 році, коли про існування криптовалют навіть не здогадувалися. Розробником біткоїна була людина, яка використовувала псевдонім Сатоші Накамото. На початку травня 2023 року вартість біткоїна перевищує 29 тис. дол. І, хоча інші криптовалюти також зросли у ціні, біткоїн залишається найпопулярнішою та найбільш капіталізованою криптовалютою у цілому світі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.