Мурал з обіймами бійця ЗСУ і окупанта зафарбували. Історія скандалу

Читать на русском

Історія почалася та закінчилися у Мельбурні

Читать на русском
Мурал з обіймами бійця ЗСУ і окупанта зафарбували. Історія скандалу

Історія почалася та закінчилися у Мельбурні

Мурал, на якому боєць ЗСУ обіймається з російським окупантом, одразу став ціллю для масової критики. Доволі швидко після його створення автор малюнку виступив з вибаченнями. Тепер мурал остаточно замалювали. Розповідаємо все, що відомо про цей скандал.

З чого все почалося

Австралійський художник Пітер Сітон у Мельбурні вирішив зробити мурал, присвячений війні рф проти України. Як сам він казав, його метою було закликати людей до миру, але подача виявилася не найприємнішою. 

На своєму творінні він показав бійця ЗСУ, що начебто обнімається з російським окупантом. За задумом художника, так має виглядати мир, до якого всі прагнуть. Проте, з урахуванням того, що вчиняють росіяни на нашій землі, його зображення стало образливим для українців. 

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений CTO (@ctoart)

«Зосереджений на мирному врегулюванні відносин між Україною та росією. Рано чи пізно ескалація конфліктів, створених політиками, призведе до смерті нашої улюбленої планети», – написав Пітер Сітон у підписі до свого муралу під назвою Peace Before Pieces.

Реакція України

Цей мурал викликав чимале обурення серед українців. Думка про те, аби наші захисники стали обійматися з вбивцями, насильниками та мародерами є надто огидною. Також чимало скарг поставало про те, що авто цього малюнку зовсім не цікавився тим, що дійсно відбувається в Україні. 

На мурал відреагував посол України в Австралії Василь Мирошниченко. Він розкритикував малюнок та звернув увагу автора на те, що він «поняття не має про вторгнення рф в Україну».

«Мурал створює відчуття фальшивої еквівалентності між жертвою та агресором. Його потрібно негайно прибрати», – написав Василь Мирошниченко. 

Він також додав, що автор міг би зв’язатися з українською спільнотою в Мельбурні, аби дізнатися більше про нашу боротьбу. Проте, ці «обійми» лише розчаровують, та створюють враження, наче в Австралії нічого не знають про агресію рф. 

Жорстока реальність

У світі цей мурал також сприйняли неоднозначно. Звичайно, чимало людей, що не бачили та не відчули російську агресію, могли підтримати такий малюнок. Це стосується тих, хто й досі вірить, що винними є тільки політики, і ігнорують злочини, що вчиняють самі російські військові. Також вони ігнорують і заклики до геноциду українців, що лунаються від «простого народу» рф. 

Проте, переважна більшість людей виступили за те, аби прибрати мурал. Крім цього, відомий китайський художник та антикомуністичний карикатурист Бадіукао вирішив «виправити» малюнок, домалювавши до нього одну деталь. Мова йде про ніж, який росіянин встромляє в спину українському військовому. Так художник нагадав світові про те, хто є агресором, і що не варто чекати від рф миру. 

Реакція автора на критику

Незабаром після того, як скандал поширився на всю мережу, автор муралу Пітер Сітон випустив відеозвернення. У ньому він вибачився перед народом України та заявив, що не хотів нікого образити. 

«Я дуже вибачаюся перед українським народом, якщо я його образив, і, очевидно, це не було моїм наміром. Моїм наміром було лише сприяння миру», – сказав він.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений CTO (@ctoart)

Крім цього, Сітон заявив, що всі його роботи присвячені тільки миру. Також він додав, що всі люди «прекрасні та фундаментально однакові», тож не варто так жорстко всіх ділити.

Не дивлячись на це, він також додав, що його мурал не мав на меті виправдовувати злочини рф. Хоча, виглядає він саме так. Після цього автор заявив, що виставив роботи на продаж у якості NFT, аби передати прибуток організації World Beyond War. Також він обіцяв замалювати мурал, яле коли всі 12 токенів продадуться. Проте, на нього одразу полилася додаткова критика в соцмережах, на яку він нарвався власними заявами. 

Проти такого малюнку виступив співголова Австралійської федерації українських організацій Стефан Романів. Він заявив, що підробний наратив про мир у підсумку тільки підтримує зло. Також він запитав, чи варто з такою думкою малювати на муралі ґвалтівника та жертву, що обіймаються. Критику підтримали і колеги художника. 

Завершення історії

5-го вересня стало відомо, що мурал замалювали. Інформацію про це оприлюднив Василь Мирошниченко, подякувавши всім, хто виступив за знищення цього малюнка. На оприлюдненому фото залишився не зафарбований шматок малюнка, але його невдалий сенс уже прибрано. 


Проте, за даними The Sydney Morning Herald, українська громада Мельбурна не вважає замальовку муралу достатньою. Вона вимагає від художника нової заяви.

«Це насправді не перемога, тому що він все одно збирався зафарбувати мурал після того, як зібрав усі ці пожертви. Те, що я хотіла би побачити зараз, – це визнання художником, що він чогось навчився», – заявила Ліана Сліпецькі – президентка асоціації українців у Нобл-Парку, штат Вікторія.

Ідея про мир – це добре, і ми його прагнемо. Проте, порівняння злочинців з рф з нашими воїнами, що віддають життя за спокій та той самий мир – це вже не пацифізм, а відверте виправдання зла. Того самого зла, що прийшло захоплювати українські землі, прикриваючись брехнею та недолугими заявами про неіснуючих нацистів. 

Нагадаємо, що переселенці з Криму мають право на грошову допомогу від України.

Заголовне фото: ctoart.com.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.