Мудрик та Зінченко: як українські легіонери провели сезон у найсильнішій лізі світу

Інформатор вирішив підбити підсумки АПЛ з українським акцентом

Мудрик та Зінченко: як українські легіонери провели сезон у найсильнішій лізі світу
Для Олександра Зінченка перший сезон в Арсеналі вийшов чудовим. Фото: АПЛ

Отже, розпочинаємо...

1. Олександр Зінченко. Стабільність та виклик

Його перехід з Мансіті до Арсеналу став одним із головних переходів англійського міжсезоння. “Каноніри” заплатили за нього 35 мільйонів євро, запропонували чотирирічний контракт та поклали зарплату 150 тисяч фунтів на тиждень.

Сезон перевершив очікування. Зінченко став одним із лідерів Арсеналу: зіграв в основі 27 матчів чемпіонату, дуже допоміг розвивати атаки креативними передачами. Вишенька на торті – Зінченко нарешті забив перший гол у Прем'єр-лізі. У дуже складному матчі з Астон Віллою, коли команда поступалася по ходу гри, українець зрівняв рахунок та допоміг вирвати перемогу.

Щоправда, традиція вигравати Прем'єр-лігу стала на паузу: трофей, як завжди, дістався Ман Сіті. Арсенал поступився у гонці за титул. Але принаймні команда посіла друге місце і вперше після шестирічної перерви виступить у ЛЧ.

2. Віталій Миколенко. Боротьба за місце під сонцем

Миколенко відбігав перший повноцінний сезон у боротьбі за виживання. Суворі будні найдавнішої команди Ліверпуля під назвою Евертон давно обмежуються тим, щоб не зайняти місце у нижній трійці, і Віталія у січні минулого року вони підписували спеціально для цього.

У цій боротьбі Віталій дуже допоміг: стримав Салаха в дербі ліверпульському, взяв участь у 34 матчах з 38 можливих і взагалі виріс у хорошого лівого захисника. Єдине, хотілося б більшого в атаці як від гравця, так і від команди. За рік Миколенко не забив жодного гола і не віддав жодної гольової передачі, а Евертон дивом зачепився за 17-е місце – останнє з тих, що гарантують невиліт.

3. Ілля Забарний. Надія не згасла

Наймолодший представник нашого рейтингу – і взагалі один із наймолодших іноземців у АПЛ. Коли Мірча Луческу почав ставити його на важливі матчі Динамо у кваліфікації Ліги чемпіонів, Іллі було 18 років. У 19 Забарний став грати в основі збірної, а в 20 стало ясно, що йому настав час міняти команду. Динамо жахливо почало сезон, зайшло в глухий кут розвитку – і тут на горизонті з'явився Борнмут, який заплатив за гравця 22,7 млн євро і запропонував контракт до літа 2028 року.

Коли у січні стало відомо про цей трансфер, основною реакцією було: "підсилення під Чемпіоншип". Борнмут – найбідніша команда АПЛ, із глибоко провінційного (населення – 183 тисячі осіб) містечка, яке до минулого десятиліття ніколи не грав у вищій лізі. На момент трансферу команда йшла у нижній трійці, але після підписання Забарного здобула кілька сенсаційних перемог та вискочила із зони вильоту. Щоправда, внесок самого Забарного був мінімальний: він почав в основі лише три матчі, і всі три були програні.

4. Михайло Мудрик. Розчарування

Один із головних трансферів січня. Розмови про "топ-3 у світі на своїй позиції". Другий за вартістю трансфер в унікальній за масштабами січневої закупівлі Челсі: лондонці заплатили Шахтарю 70 мільйонів євро відразу і можуть доплатити ще 30 бонусами. Щоправда, про будь-які бонуси за успішні виступи говорити чим далі, тим складніше.

Мудрик став найдорожчим гравцем в історії українського футболу

Челсі після неймовірної для футболу закупівлі – 16 новачків протягом сезону, причому половина з них прийшла вже в січні – отримав неймовірний провал. Результати “синіх” в АПЛ цього сезону: 12-е місце, найгірший результат із 1994 року. І це з урахуванням щодо благополучного початку сезону. Якщо ж рахувати саме з моменту дебюту Мудрика, то Челсі входить до трійки найслабших команд ліги, тобто показує результати аутсайдера.

Мудрик не забив жодного гола і, незважаючи на безліч шансів, не зміг вибороти місце в основі. Як і багато інших новачків Челсі, які чудово грали в попередніх командах, він став жертвою унікальної авантюри: спроби американського інвестора Тодда Боулі набрати нову команду з нуля в розрахунку, що вона якось зіграється сама. За півроку після підписання Мудрика клуб вже двічі (!) змінював головного тренера – і нам залишається лише сподіватися, що третій, Маурісіо Почеттіно, повірить, що Мудрик справді входить у топ-3 на своїй позиції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube