Можуть відмовитися від умов: у НАТО оцінили перемир'я між Україною та РФ

На думку голови Військового комітету НАТО Джузеппе Каво Драгоне, тепер Росія має довести, що вона готова до миру

У НАТО оцінили перемир'я між Україною та РФ
Голова Військового комітету НАТО, адмірал Джузеппе Каво Драгоне. Фото - Getty Images

І українська, і російська сторона можуть відмовитись від умов тимчасового припинення вогню, тобто перемир'я. У випадку з Росією — остання має довести, що вона готова до миру. Як засвідчує досвід, Москва щоразу порушує будь-які умови перемир'я. 

Таку думку висловив голова Військового комітету НАТО, адмірал Джузеппе Каво Драгоне для "РБК-Україна". Він наголосив, що Росія у будь-якому разі залишиться агресором. Цей факт не зміниться, попри всі зусилля Кремля. Утім, росіяни постійно порушують перемир'я, тому тепер мають довести, що дійсно готові до миру. 

"Саме тому необхідно ретельно аналізувати будь-які запропоновані умови. Україна вже погодилася на припинення вогню — тепер хід за Росією. Вона повинна довести, що справді зацікавлена в тривалому мирі", - повідомив адмірал.

Також він підкреслив, що будь-яка сторона має право у будь-який момент відмовитись від перемир'я. 

Перемир'я між Україною та РФ

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що перемир'я у війні в Україні почало діяти вже у вівторок, 25 березня. Йдеться про режим припинення вогню у Чорному морі та в енергетиці.

"Вже сьогодні набуває чинності перемир'я в Чорному морі та в енергетиці. Ми не завдаємо ударів по їхній [російській] енергетиці, вони - по нашій", - заявив Зеленський про досягнуті домовленості в Ер-Ріяді.

Перед цим Білий дім виклав два матеріали - про результати домовленостей і з РФ, і з Україною. Зокрема:

  • США та Україна домовилися забезпечити безпечне судноплавство, виключити застосування сили та не допустити використання комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.
  • США та Україна погодилися, що Сполучені Штати залишаються відданими сприянню обміну військовополоненими, звільненню цивільних ув’язнених та поверненню примусово переміщених українських дітей.
  • США та Україна домовилися розробити заходи щодо реалізації угоди президента Трампа та президента Зеленського про заборону ударів по енергетичних об’єктах Росії та України.
  • Сполучені Штати та Україна вітають добрі послуги третіх країн щодо підтримки виконання енергетичних і морських угод.
  • Сполучені Штати та Україна продовжуватимуть працювати над досягненням міцного та тривалого миру.

З Росією домовленості майже не відрізняються. Такі ж результати оприлюднив і міністр оборони України Рустем Умєров.

Але і сама Росія оприлюднила свої умови припинення бойових дій у Чорному морі. Зокрема, просять зняти обмеження, які фактично б означали відновлення так званої "зернової угоди". Інформатор вже прогнозував, що у Москві після переговорів зажадають саме цього.

Також Кремль оприлюднив перелік українських та російських обʼєктів по яким не будуть наноситись удари та які були обговорені зі США. Зазначають, що мораторій діятиме протягом 30 діб, починаючи з 18 березня 2025 року, і, за взаємною домовленістю, може бути продовжений.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube