Можна порівняти рівні: Зеленський розповів, чи хотів зустрітися з китайським прем'єром у Давосі

Українсько-китайських переговорів на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі не відбулося, бо їх і не планували

Зеленський та прем'єр Китаю
Зеленський прокоментував чутки про те, що прем'єр Китаю не захотів з ним зустрічатися

Україна і Китай не зустрілися під час Всесвітнього економічного форуму, який проходить у швейцарському місті Давос. Одне з відомих ЗМІ поширило чутки, що представники КНР нібито відмовили українській делегації в особистій зустрічі їхнього прем'єр-міністра з українським президентом. Володимир Зеленський таку версію подій заперечив.

У середу, 17 січня, видання Politico опублікувало матеріал, в якому йшлося про те, що Пекін нібито уникає прямого діалогу з Києвом. У Давосі, на думку автора статті Сузанни Лінч, у лідера України Володимира Зеленського була чудова нагода поговорити віч-на-віч з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном. Але розмова не відбулась начебто через відмову Китаю.

"Рішення Китаю не зустрічатися з українцями виявилося навмисним. Один високопоставлений чиновник США сказав, що Пекін відхилив прохання Києва про зустріч у якийсь момент під час їхніх взаємних візитів до Швейцарії. Інший високопоставлений чиновник США заявив, що Китай відмовився від будь-яких зібрань після того, як росія закликала його припинити дипломатичні зустрічі з Україною", - йшлося у статті.

Авторка посилалась на анонімні джерела і стверджувала, що Китай не хоче говорити з Україною, бо не має наміру домагатися припинення повномасштабної війни росії проти України. І що Україна не просунулася в тому, щоб змусити Китай взяти участь у переговорах.

Водночас у Politico процитували анонімного українського чиновника, який заявив, що в розкладі делегації не було зустрічі з офіційними особами Китаю. І що Київ ніколи про неї не просив під час цього форуму.

Зеленський пояснив, з ким він говоритиме

Кількома годинами пізніше після того, як ця публікація побачила світ, Володимир Зеленський вийшов до журналістів на пресконференцію. Його буквально закидали питаннями про Китай, одне з яких звучало так: "Чому ви не зустрілись з Лі Цяном?".

У відповідь український президент дав зрозуміти, що йдеться не про "зраду", а елементарну субординацію. У світовій дипломатії заведено, що лідери держав зустрічаються з представниками інших країн переважно на своєму рівні, за вийнятком окремих візитів чи домовленостей. Водночас, він готовий до діалогу з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, який у цій країні "приймає рішення". Таким чином, Україна і не просила про зустріч Зеленського з прем'єром Китаю, тож і відмов бути не могло.

"Не зустрівся, тому що лідер Китаю - він не тут. Його нема. Але є прем'єр. Дуже добре. Тоді наш прем'єр зустрінеться з прем'єром Китаю. Це не питання проблеми чи її вирішення. Я б з радістю зустрівся з лідером Китаю. Наскільки я знаю, лідер Китаю - це Сі Цзіньпін. І саме він приймає рішення, а я в Україні приймаю рішення - це якщо порівняти рівні", - пояснив Зеленський.

Президент України наголосив, що йому не потрібні зустрічі й діалоги задля порожніх розмов. А насправді важливим є результат перемовин.

Субординація - понад усе. Володимир Зеленський і китайський прем'єр Лі Цян не провели особистої зустрічі у швейцарському Давосі. Президент пояснив, що йдеться не про "зраду": усі важливі питання Цян матиме можливість обговорити зі Шмигалем - на рівних посадах. pic.twitter.com/mWlcRgpLLm

Важливі зустрічі у Давосі

Графік у Зеленського був насиченим. Відомо, що він зустрічався на цьому форумі з багатьма лідерами й представниками країн. Однією з найважливіших була зустріч з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Переговори були присвячені оборонним можливостям України. Також Зеленський зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, говорили про  ППО та інші оборонні потреби України. Крім цього сторони обговорили наступний саміт НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 9-11 липня.

Крім того, президент обговорив питання формули миру, її підтримку й інші економічні, політико-дипломатичні, військові питання з лідерами Бельгії, Люксембургу, Сінгапуру, Руанди. Однією з основних тем перемовин стали заморожені активи російської федерації та їх передача Україні.

Ще Зеленський зустрівся з  керівництвом одного з найбільших банків світу JP Morgan та закликав міжнародних інвесторів інвестувати в Україну, взяти участь у процесі її відновлення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube