Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У разі вибуху на ЗАЕС евакуювати прийдеться понад 3 млн українців
Окупанти можуть здійснити теракт на Запорізькій АЕС - підготовка до нього завершена. Підірвати реактори або сховища ядерного палива на станції дуже непросто, навіть якщо їх замінувати. Проте, це не означає, що зробити цього неможливо. Розповідаємо, що може трапиться в разі можливого вибуху.
Так, Запорізька атомна електростанція має шість реакторів. На першому, другому та четвертому росіяни розмістили військову техніку, зброю та боєприпаси. Блок № 5 перебуває в режимі гарячої зупинки, а блоки з першого по четвертий, а також шостий - у режимі холодної зупинки.
Кожен реактор має герметичну оболонку-купол. Він має частково захистити довкілля від викиду небезпечних речовин. Приміром, такої технології не було на Чорнобильській АЕС, тож це додатково убезпечує ЗАЕС. Висота контейнмента (купола) становить близько 60 метрів, а товщина стін - 1,2 метра. Руйнування цієї оболонки можливе зарядом великої потужності або потужним вибухом самого реактора.
Однак, підірвати реактори або сховища ядерного палива на станції дуже непросто, навіть якщо їх замінувати. Про це раніше заявляла українська науковиця Олена Паренюк, старша наукова співробітниця Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, кандидатка біологічних наук.
"Для того, щоб підірвати хоч одне, хоч інше, потрібно дуже багато вибухівки, надзвичайно багато, тому що, наприклад, контейнменти, які захищають реактори, можуть витримувати п’ять атмосфер. Тобто це дуже щільні і товсті будівлі з бетону, мають декілька метрів завтовшки. Теоретично вони мають витримувати певні аварійні ситуації в реакторі. Тому підірвати реактор напряму дуже складно. Це не означає, що неможливо, бо це ж русня, для неї все можливо, але це дуже непросто", - каже Паренюк.
Якщо припустити, що окупанти все-таки здійснять теракт на Запорізькій АЕС, в результаті якого станеться викид радіації, то утвориться дві зони - у 30 кілометрів і 100 кілометрів. До зони термінової евакуації одразу потраплять: Енергодар, Велика Білозерка, Енергодар, Марганець, Нікополь. Загалом, у цій зоні, попередньо, заражені будуть 146 населених пунктів, а також близько 500 тисяч людей.
У 100-кілометрову зону потраплять Запоріжжя і Мелітополь. Тут в зоні зараження опиняться 736 населених пунктів і 2,7 мільйона українців.
Наукова співробітниця Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Олена Паренюк вважає, що у випадку без вибуху реактора негативні наслідки можуть бути для річки Дніпро, а потім і Чорного моря. Або ж це буде "друга Фукусіма", якщо вибухне реактор. За її словами, у разі аварії з вибухом реактора (як і на Фокусумі) радіонукліди будуть перенесені вітром у той напрямок, куди дме вітер.
Однак, в іншому сценарії, якщо не відбудеться вибух реактора, річка Дніпро може зазнати значного забруднення радіоактивними речовинами із-за їх витоку. Це може призвести до забруднення берегів Дніпра і насамперед Чорного моря. Внаслідок цього радіонукліди з ЗАЕС можуть розповсюджуватися по басейну Чорного моря, розповсюдившись на такі країни, як росія, Туреччина, Молдова та Болгарія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.