“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Омбудсмен розкритикував цю ідею
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що ідея створення українського варіанту російської мови не має під собою наукової складової. Раніше за цю ідею висловилися міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і прес-секретар президента України Юлія Мендель.
Як передає Інформатор,про це Кремінь заявив в ефірі телеканалу «Україна 24» .
Омбудсмен розкритикував цю ідею і сподівається, що позиція Офісу президента буде відрізнятися від спікерів, які висловилися за ідею української російської мови.
«Хочу сказати, що це докорінно відрізняється від того, про що останнім часом говорилося першими політиками держави. Зокрема, три тижні тому на одному з форумів президент України підтвердив, що єдина державна мова - українська, і вона повинна бути захищеною максимально. Тому ніякі спроби применшити її спадкоємність, його захист або розвиток, не повинні мати перспективи і підтримки.
Але що стосується цього варіанта, який сьогодні пролунав в інформаційному просторі - він не має під собою ні наукової,а ні лексікологічної складової. Тому я щиро сподіваюся, що офіційна позиція Офісу президента навряд чи буде збігатися зі спікерами», - сказав він.
Нагадаємо, раніше Арсен Аваков заявив, що українці повинні вітати розвиток «нашої» російської мови.Він також запропонував створити якісний російськомовний український і проукраїнський телеканал.
Пізніше Юлія Мендель в ефірі програми «Погляд з Банкової» на держканалі «Дім», який був створений для жителів тимчасово окупованих територій заявила, що Росія не є монополістом російської мови, треба голосно заявити, що в Україні є «українська російська мова».
Відзначимо, з 16 січня в Україні набрали чинності окремі норми мовного закону,згідно з якими працівники сфери обслуговування повинні спілкуватися з клієнтами українською мовою за замовчуванням. Для деяких українців такий перехід може виявитися складним, оскільки вони жили в російськомовних сім'ях і містах.
Також Інформатор розповідав, як безкоштовно підтягнути рівень української мови.