"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Президент України повідомив, що уламками зруйнованих російськими ракетами будинків ще є тіла людей
У Словʼянську на Донбасі в суботу, 15 квітня, другий день триває пошукова операція після російського ракетного удару, що стався напередодні. Список жертв буде більшим, ніж зараз. Ворог одним ударом зруйнував понад 50 будинків. Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття всім, хто втратив близьких.
Про це він сказав у традиційному вечірньому зверненні до українців.
"Є інформація, що під завалами будинків – ще тіла загиблих, на жаль. Лише один цей удар терористів пошкодив та зруйнував понад 50 житлових будинків, із них більш як 30 – багатоквартирні. Поранених – понад 20 людей, станом на цей час – загиблих вже 11. Серед них зовсім маленька дитина – хлопчик 21-го року народження. Мої співчуття рідним, усім, хто втратив близьких", - сказав Зеленський.
Президент наголосив, що нікому з тих, хто винен у цій агресії, не можна нічого пробачати й забувати. Санкційний тиск на всіх, хто винен у цій агресії, блокування їхніх активів та можливостей має відбуватись - і відбувається - на рівні всього світу. Зеленський назвав це самозахистом світу від росії.
Він повідомив, що ввів сьогодні нові санкції проти осіб, які пропагують державу-терориста, прикриваючись спортом. Проти тих, хто повʼязаний із її посадовцями. Окремий перелік – це IT-компанії, які спонсорують терор чи дають цифрові можливості для продовження агресії.
Зеленський нагадав, що напередодні у Вільнюсі відбулася зустріч держав-членів спільної слідчої групи з розслідування злочинів окупантів в Україні. Одним із результатів зустрічі є угода про спільне розслідування не лише російських воєнних злочинів, а й злочину геноциду.
"Ми забезпечимо на всіх рівнях, зокрема й на юридичному, повну відповідальність Росії за скоєне проти України й українців. І я дякую всім партнерам, хто допомагає наближати вироки для окупантів – для російських убивць і терористів", - сказав він.
Президент сказав, що півтори години спілкувався телефоном із президентом Франції. За його словами, Макрон дотримується думки про те, що росія не може претендувати на українські землі й всі домовленості мають бути на основі української формули миру.
"Еммануель поінформував мене про деталі та підсумки візиту в Китай. І я дякую за чітку підтримку тих принципових речей, які обʼєднують усю нашу антивоєнну коаліцію. Росія повинна забратися з території України. Всієї України та всі окупанти. І кожен пункт Статуту ООН повинен запрацювати знову – жодне з російських порушень міжнародного права не можна ігнорувати. Саме на таких принципах повернуться безпека та спокій у міжнародні відносини. Саме для цього є українська формула миру, абсолютно реалістична й цілком конкретна, її також сьогодні детально обговорили з Макроном, як і міжнародні заходи, які ми готуємо на цей рік, зокрема Вільнюський саміт НАТО", - сказав Зеленський.
Президент наголосив, що дієві гарантії безпеки для України, а насправді - для міжнародного порядку, заснованого на правилах, потрібні ще до вступу України в Альянс.
Як писав Інформатор, Зеленський підписав указ №227/2023, Зеленський увів у дію санкції стосовно 351 громадянина рф та 254 компаній, серед яких - товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромнафта-цифрові рішення", "РТ-Інвест транспортні системи", "Група компаній "Іннотех" та "Яндекс", а також акціонерні товариства "Ікс-Холдинг" і "Софтлайн трейд". Санкції діятимуть 10 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.