Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Російські техніки могли навмисне пошкодити літаки МіГ радянського виробництва, ремонтуючи їх у Словаччині
Росіяни могли навмисне зробити несправними літаки МіГ-29, які були на озброєнні армії Словаччини і які ця країна вирішила передати Україні. До серпня 2022 року ці МІГ-29 перебували на словацькій авіабазі у Слячі. І обслуговували їх російські техніки.
Про це повідомляє сайт Euractiv із посиланням на Ярослава Надя, міністра оборони Словаччини.
"Вони могли літати, але це не означає, що вони також були здатні до бою. Українці приїхали до Словаччини за тиждень до відльоту, привезли запчастини та оглянули літаки", – цитує сайт міністра оборони.
Ярослав Надь вважає, що несправності могли бути навмисно спричинені російськими техніками. До минулого року вони були присутні на авіабазі у Слячі. І саме тоді вони могли пошкодити авіасудна.
"Навіть поліція розслідувала це за нашими підозрами. У двигунах літака були деталі, до яких мали доступ словацькі техніки, а також були деталі, до яких мали доступ лише російські техніки. Дефекти з’явилися лише в тих частинах, до яких мали доступ росіяни", – сказав Надь.
Розслідування не довело злого наміру техніків. Але міністр заявив, що довіри до російських техніків вже немає. Адже після інциденту поламки продовжували виявляти далі. І власне у тих місцях, де ремонт або обслуговування проводили росіяни.
Генерал-лейтенант Любомир Свобода, пілот високого класу, погоджується із версією Ярослава Надя.
"Ми взяли від них двигун, який мав працювати 350 годин. Він налітав лише 70 годин. Який висновок можемо зробити з цього? Можливо, було погане виконання роботи, назвімо це так. Не знаю", - сказав він.
У посольстві росії в Словаччині заявили, що постачання Словаччиною винищувачів Україні призвела до "непередбачуваної та небезпечної ескалації конфлікту". І відповідатимуть за неї ініціатори прийнятих рішень.
Це не перший випадок, коли техніка, отримана від заходу, не працює. Наприкінці березня президент України Володимир Зеленський розповідав, що Україна отримала від однієї з європейських країн систему протиповітряної оборони. Але вона виявилась несправною. Довелося повернути її назад та обміняти. І цей обмін тривав не один раз, допоки ми не отримали те, що хотіли. Адже на війні не повинно бути небажаних "сюрпризів", військова допомога має бути якісною.
Нагадаємо, 1 вересня 2022 року Словаччина вивела з експлуатації свої 11 винищувачів МіГ-29. Прем'єр-міністр Едуар Геґер пообіцяв, що влада Словаччини зробить все можливе, щоб передати їх Україні.
Як повідомляв Інформатор, Словаччина відправила Україні перші чотири радянські винищувачі Міг-29. Техніку вантажили під пісню "Гей, соколи!", яка існує в трьох версіях: українській, польській та словацькій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.