У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Під час останньої масованої ракетної атаки росіяни намагались зрозуміти, є в Україні універсальні комплекси Patriot чи ще немає
Під час масованої ракетної атаки 9 березня росіяни намагались виявити установки ППО Patriot в Україні. Вони не знають, є ці системи на озброєнні українців чи ще немає. А тому провели таку розвідку за допомогою комбінованої повітряної атаки.
Про це в ефірі телемарафону в неділю, 12 березня, розповіла Наталія Гуменюк, речниця ОК "Південь".
"Попередньо була інформація, що ці системи приїхали в Україну. Ворог хотів переконатися, чи так це. Це було одним із завдань для росіян. Зрозуміти: є Patriot, немає його", - сказала вона.
Атака, за словами Гуменюк, проходила за такою схемою. Спочатку для відволікання української ППО були запущені дрони-камікадзе. Потім був масований удар ракетами, які раніше вже використовувалися. Згодом РФ запустила безпілотники для перевірки результатів ударів. І вже наприкінці був удар "Кинжалами", які не під силу ППО. До таких хвиль українські ППО були готові, їх спрогнозували давно.
"Цілком очевидно, що таку тактику ворог використав для того, щоб приписати собі хоч якісь перемоги. І перевірити нашу готовність на них реагувати. Чималу роль у цьому відіграла така попередня інформація про те, що Україна вже оснащена системами Patriot. І вони намагалися переконатися, чи це так насправді", - підсумувала речниця ОК Південь.
За словами Наталії Гуменюк, зараз загроза нового ракетного удару зберігається, оскільки російські кораблі у Чорному морі перебувають у повінй бойовій готовності.
Ця ракетна система класу "земля-повітря", є універсальним комплексом ППО і може вражати літаки, крилаті та балістичні ракети. ЗРК Patriot здатен збивати повітряні цілі на висоті до 24,2 кілометра, а його дальність залежить від типу ракети й становить від 50 до 160 кілометрів. Система дуже ефективна, ймовірність ураження повітряної цілі становить 80-90%. Максимальна швидкість цілі, яку може ефективно перехопити ЗРК, становить 1600 м/c.
Для перехоплення балістичних цілей в боєкомплект комплексу входить спеціальна протиракета ERINT. Вона вражає ціль прямим влучанням бойової частини. Максимальна висота ураження балістичних цілей становить 20 кілометрів.
Як повідомляв Інформатор, на початку березня перші системи ППО Patriot вже прибули в Україну. Це офіційно підтвердив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.
Ми також інформували, що Польща вже доставила для ЗСУ свої танки Leopard і зараз вони вже на фронті.
Та писали, що, за словами Володимира Зеленського, союзники прийняли позитивні рішення про винищувачі F-16. Але цих винищувачів Україні ще не дають, переговори тривають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.