Мобільного зв’язку немає, провайдери - працюють: чому Гетманцев хоче знищити цілу галузь, допомагаючи ворогу

Після ракетних атак на енергетику Україну та відключенням світла єдиним доступним зв’язком залишається інтернет, тоді як мобільний зв’язок зникає моментально, але саме в цей момент Гетманцев вирішує вдарити по дрібним провайдерам - співпадіння чи допомога ворогу?

Мобільного зв’язку немає, провайдери - працюють: чому Гетманцев хоче знищити цілу галузь, допомагаючи ворогу
Данило Гетманцев, інтернет.

Дрібних та мілких провайдерів голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев пропонує задушити податками, бо вони добре працюють. Підприємці вважають, що це робиться в угоду великому бізнесу, який в критичній ситуації показав себе з найгіршою сторони. Проте, своїми діями під час кризової ситуації в енергетиці після ракетних атак росіян, Гетманцев ще й «грає на руку» ворогу.

Чому під час відключення світла зникає мобільний зв’язок, а провайдери працюють?

За словами директора інтернет-провайдера Elite-Line з Краматорська Миколи Кучерука, «великі гравці не можуть швидко реагувати на кризові ситуації й повільно відновлюють пошкоджені лінії після обстрілів». При цьому, Данило Гетманцев стверджує, що Київстар, Воля та інші великі оператори вкладають до 70%  інвестицій в розвиток своїх компаній.

«Давайте відповімо на просте питання — якщо чотири оператори вклали 70% капітальних інвестицій — то чому не працює інтернет від „Київстару“ в період блекаутів? А у „Волі“? Якщо такі великі суми інвестицій — то чому в купи „сірих операторів“, яких так не любить Гетманцев — черги на підключення майже до кінця року?», — запитує Микола Кучерук.

За його словами, більшість абонентів на технології PON в Україні — це клієнти невеликих та середніх провайдерів.

«PON-мережі - це найстійкіша технологія на сьогодні. Блекаути  показали, що абоненти були на зв`язку, навіть при багаточасових відключеннях світла, коли мобільні мережі не працювали, ретранслятори Т2 мовчали. А зв`язок малі, дрібні та середні провайдери готові давати 72 години послуг в режимі он-лайн. Що не може показати будь-яка інша технологія!», - наголосив медіаексперт Олександр Глущенко.  

«Невеликі та середні провайдери охоплюють у рази більше віддалених куточків України та малонаселених районів міст, ніж великі гравці. Вони готові працювати у селищах та малоповерхових будинках, куди великі гравці не зацікавлені вкладати гроші», — додає директор Elite-Line.  

Чому Гетманцев хоче знищити інтернет-провайдерів?  

Данило Гетманцев без «всяких аргументів» стверджує про те, що інтернет-провайдери не сплачують податки, купують сіре обладнання, мають гіршу якість і не дбають про персональні дані абонентів. Ций прошарок підприємців він називає не інакше, як «сірі» провайдери. Гетманцев хоче привести її до так званих європейських стандартів ведення бізнесу.  Більш того, він пригрозив, що держава має достатньо інструментів, щоб приводити тих, хто не хоче жити за європейськими стандартами ведення бізнесу, до тями.

«Йдеться про надавачів доступу до фіксованого зв’язку та Інтернету. Галузь доволі багата, а в умовах, коли через часті знеструмлення вона залишається працювати стабільно – вона має додаткові переваги та, відповідно, зростання виручки», - порахував Гетманцев.

Отже, за його цифрами, загальні доходи від надання послуг фіксованого зв’язку у 2023 році склали 21,2 млрд. грн.

«Середній дохід на одного користувача послуг фіксованого зв’язку – 219 грн. (проти 102,1 грн. у мобільного). Тож зрозуміло, що сегмент фіксованого зв’язку та Інтернету не зміг не скористатись можливістю масово маскуватись під фізичних осіб-підприємців. Адже вигода безсумнівна – отримуючи від одного користувача 219 грн. доходу, при використанні спрощеної системи оподаткування з них сплачується усього 10,95 грн. (!!!) податків, тоді як податкове навантаження на загальній системі склало б 75,34 грн. – у сім разів вище», - наголосив Гетманцев.

До речі, слова Гетманцева тут розходяться зі словами ДПС - на запит від народного депутата Федієнко податкова відповила, що не має розрахунків щодо порівнянь спрощеної системи та загальної.

Яка реакція на погрози Гетманцева громадськості та експертів?

В Інтернет Асоціації України, яка об’єднує понад 220 суб’єктів господарювання у сфері електронних комунікацій зауважили, що кілька крупних телеком-операторів з іноземними власниками стимулюють в медіапросторі маніпулятивну піар-кампанію проти вітчизняного малого бізнесу сфери електронних комунікацій з кінцевою метою монопольного перерозподілу ринку на свою користь.

«Не має бути колективної відповідальності цілої галузі за те, що хтось «мімікрує» під когось. Держава має всі механізми, щоб у законний спосіб закривати такі «шпарини», а не ліквідувати законну можливість використання спрощеної системи оподаткування для цілої окремої галузі і тим самим вбивати весь малий вітчизняний телеком-бізнес на угоду великим гравцям з іноземними власниками, діючи на шкоду своїм інтересам», - наголосили в Асоціації.

Медіаексперт Олександр Глущенко нагадав, що в 2021 році в Україні було оголошено про проведення цілої кампанії із основного і додаткових етапів інтернет-субвенцій.

«Головною задачею яких було - побороти цифровий розрив, а саме, - привести інтернет в населенні пункти, де інтернету ніколи не було. Бо не вигідно, не рентабельно, далеко, мало людей. І завдяки такій ініціативі був поштовх розвитку та інтернетизація сіл - оптичний інтернет прийшов туди, де про нього ніколи не мріяли. Завдяки субвенціями, в багатьох сільських школах відновилась змога навчатись на рівні з міськими навчальними закладами. Завдяки подоланню цифрового розриву, жити в селі стало комфортніше. І цим фактом пишались. Основні постачальники цих послуг - якраз ті самі дрібні, мілкі, малі провайдери проти яких пан Гетманцев розпочав свій хрестовий поход!», - зауважив Глущенко.

Він переконаний, що «пан Гетманцев просто хоче знищити пласт дрібних, мілких і малих провайдерів». При цьому Глущенко зауважує, що український ринок інтернет-провайдерів є висококонкурентним і це дозволяє тримати найнижчі ціни для споживачів у порівнянні, наприклад, з тією ж Європою, на яку рівняється Гетманцев.

«Чи варто тут зауважувати, що збільшення податків в 7 разів, що пропонує Гетманцев, виб’є з інтернет-ринку переважну більшість компаній, а постраждають від цього українці», -  констатує Олександр Глущенко. 

У серпні податківці самовільно вирішили, що середні та дрібні провайдери інтернету не можуть користуватися спрощеною системою оподаткування. За даними інтернет-провайдерів, Державна податкова служба вже почала атакувати, телефонувати та позбавляти провайдерів права на спрощену систему оподаткування, не маючи на це законних підстав. Діють через погрози у дзвінках, маніпулюванням (буде важко далі працювати) і т.д. Причому тиснуть як на ТОВ, так і на фізичних осіб-підприємців. На думку податківців, провайдери мають бути на загальній системі оподаткування та платити у декілька разів більше податків, ніж зараз. 

У Державній податковій службі України цікаво відповіли на звернення від народного депутата Олександра Фадієнка щодо нової “системи оподаткування” для провайдерів. В.о. голови ДПС Тетяна Кірієнко повідомила у відповіді, що ДПС вони не можуть “грунтовно розглянути порушене питання” (про заборону спрощеної системи оподаткування для інтернет-провайдерів). Це може свідчити про те, що у податківців не має ніяких розрахунків з порівнянням загальної та спрощеної системи оподаткування. 

Відповідь з ДПС народному депутату Фадієнку
Відповідь з ДПС народному депутату Фадієнку

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube