"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Зараз використовується схема: на одну особу з інвалідністю оформлюють по кілька опікунів
Верховна Рада розширила перелік осіб, що підлягають мобілізації. Народна депутатка Мар’яна Безугла пояснила, що означає ця правка, і чому розширили перелік осіб, яких можна мобілізувати.
«Питають про розширення переліку осіб, які підлягають мобілізації, що проголосували позавчора в законопроєкті 9342. Щодо догляду за особою з інвалідністю. Що це? Це про те, що не підлягати мобілізації можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю. Це не значить, що обов’язково мобілізують, але це значить, що не буде «броні». На жаль, зараз використовується «схема»: на одну особу з інвалідністю оформлюють по кілька «опікунів». Чому одні мають воювати, а інші прикриватися недієздатними родичами? Це із тих питань, які задають військові на передовій. Ми не можемо їх ігнорувати. Знаю приклади, коли на одну бабусю оформлювались пʼять, а то й десять молодих спроможних чоловіків», - зазначила Мар'яна Безугла.
Відповідну правку до законопроєкту 9342 Верховна Рада ухвалила 28 червня. Деталі, порядок мобілізації нової категорії людей будуть опрацьовані в підзаконних нормативних актах Міноборони та Головнокомандувача ЗСУ. Строк підготовки документів на виконання закону — 30 днів з дня його підписання.
Правку, про яку йдеться, подала нардеп Ганна Скороход, далі формулювання допоопрацювали техніко-юридично: “Абзац 11 ч. ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» доповнити словами «за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов'язаних відповідно до закону їх утримувати».
До змін стаття виглядала так: “Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобовʼязані:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи».
Для набуття чинності цій законодавчій новелі потрібен ще підпис президента. Водночас інші правила відстрочок залишили без змін. Згідно з законодавством, від мобілізації звільняються такі громадяни:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.