Міжнародний кримінальний суд у Гаазі розпочне розслідування військових дій на Донбасі та в Криму

Читать на русском

Україна звинувачує Росію у переслідуваннях українців, а також окупації півострова

Читать на русском

Україна звинувачує Росію у переслідуваннях українців, а також окупації півострова

МКС з 2014 року вивчав правопорушення Росії проти народу України. 11 грудня на засіданні 19-ї сесії Асамблеї держав-учасників Римського статуту, суд вирішив нарешті почати розслідування у цій справі.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міжнародний кримінальний суд .

Діловодству дали початок, тому як прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда незабаром йде зі своєї посади, і перед завершенням своєї діяльності вона мала намір закінчити експертизу всіх справ за її участі.

Попереднє вивчення ситуації в Україні відкрили 24 квітня 2014 року, а після, у 2015 році, доповнили справу новими файлами про події на території України з 20 лютого 2014 року. За словами прокурора Бенсуда, ця справа має складності, через те, що частина української території окупована РФ, органи не можуть там отримати необхідні докази або свідчення.

Надалі Судова палата Офісу Прокурора МКС повинна прийняти рішення щодо відкриття повноцінного розслідування фактів вчинення військових злочинів і злочинів проти людяності в умовах збройного конфлікту. Якщо суд визнає свідчення української сторони, РФ звинуватять у вбивствах, зникненнях, тортурах, переслідуванні українців за політичними переконаннями, примусовій депортації населення Криму на материкову частину України і окупації півострова.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулєба сподівається на правосуддя:

«Міжнародне правосуддя не швидке, але невідворотне. Настане день, коли російські злочинці обов'язково постануть перед судом», - сказав чиновник.

Для замітки. Міжнародний кримінальний суд - перший міжнародний орган кримінальної юстиції в Гаазі, Нідерланди. До його компетенції входить розслідування геноцидів, військових злочинів і злочинів проти людства. Засновано на основі Римського статуту, прийнятого у 1998 році. Має статус незалежної міжнародної організації, і не є частиною структури ООН. Офіційно розпочав свою роботу у 2002 році.

Раніше ми писали, що Міжнародний суд ООН частково задовольнив позов України про застосування тимчасових запобіжних заходів до Росії.

Крім того, в МЗС Туреччини засудили затримання кримських татар .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.