Минулого року ППО було менше: у Reuters розповіли, як Україна готується до зимових атак рф

Читать на русском

Україна добре підготовлена до ударів дронами, але їхня кількість зростає

Читать на русском
Яка зброя захищатиме Україну взимку. Колаж: Інформатор
Яка зброя захищатиме Україну взимку. Колаж: Інформатор

Україна добре підготовлена до ударів дронами, але їхня кількість зростає

Україна вже активно готується до того, що росія може атакувати енергосистему України восени та взимку. Захисники покладаються на німецькі системи протиповітряної оборони Gepard та великокаліберні кулемети, зокрема, американський M2 Browning.

Про це повідомили командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал Сергій Наєв, заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Семюель Бендетт в інтерв'ю Reuters.

За словами Наєва, захищають Україну німецькі системи Gepard, які мають радар з радіусом 12 км. Цього не вистачає, щоб покрити всю територію країни, тому прогалини заповнюють великокаліберні кулемети. Він додав, що рф не залишила намірів вразити критичну інфраструктуру нашої країни. Втім, минулої зими систем ППО було менше

Скібіцький попереджав, що окупанти можуть використовувати більше “Шахедів” разом із ракетами, щоб заплутати ППО. Він зазначив, що атаки можуть початися вже наприкінці вересня або початку жовтня. 

Бендетт підкреслює, що Україна добре підготовлена до ударів дронами, але їхня кількість зростає і це є проблемою. На його думку, терористи запускатимуть більше “Шахедів”, але не набагато.

Військові аналітики оцінили, що “Шахеди” коштують близько 20 тис. доларів за штуку, а системи ППО, які застосовувалися в Україні минулої зими – у кілька разів більше. Постріл із зенітної зброї Gepard менше 1000 доларів, тому це робить цей вид зброї більш вигіднішим.

Масовані обстріли України восени 2023: будуть чи ні

Якщо коротко - так, обов'язково будуть. При аналізі та прогнозуванні сценаріїв дій окупантів слід завжди виходити з найгіршого. Тоді нас як народ навряд чи щось зможе здивувати.

Нагадаємо, що до тактики масованих обстрілів енергетичної та іншої інфраструктури росіяни перейшли минулої осені, якраз у вересні-жовтні 2022 року. Це була свого роду помста після ганебної втечі з Харківщини, коли ЗСУ за тиждень звільнили територію розміром з Катар. 

Такі комбіновані атаки призводили до серйозних пошкоджень та руйнувань ЛЕП, ТЕС, ТЕЦ, ГЕС, трансформаторів, розподільчих ліній, тощо. Наші енергетики під обстрілами оперативно лагодили те, що могли, однак вдавалося це не завжди, і періодично навіть великі міста-мільйонники, включно зі столицею, поринали у повну темряву та тишу, яку порушували лише гучні звуки увімкнених генераторів. 

Скоріше за все, щось подібне окупанти готують і на цю осінь та зиму. Тож варто діставати з гаражів генератори, заряджати завчасно павербанки та ліхтарики - і, звичайно, підтримувати наше ППО. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.