Міноборони запропонувало ритейлерам забезпечувати харчами ЗСУ

Відповідну ініціативу обговорили 2 лютого на спільній зустрічі представників Міноборони та роздрібних мереж

Урядовці, чиновники, представники ритейлерів
Урядовці та ритейлери обговорили, як можна покращити постачання харчів для ЗСУ

Міністерство оборони України хоче залучити роздрібні мережі до забезпечення харчуванням військових Збройних сил України. З 1 квітня стартує нова система закупівель, яку розробило Міноборони спільно з "Державним оператором тилу". Вона має покращити якість та ефективність постачань продуктів харчування до армії.

Про це повідомляє Міністерство оборони України на своєму офіційному вебсайті. Зазначається, що 2 лютого представники відомства презентували ритейлерам нову архітектуру закупівель харчів.

В рамках цієї ініціативи відбулася зустріч представників Міноборони Дмитро Кліменков, Юрій Джигир, Віталій Половенко, гендиректор "Державного оператора тилу" Арсен Жумаділов з 12 представниками роздрібних мереж.

"Нам потрібен однаковий стандарт якості. Від Ужгорода до Купʼянська, від Чернігова до Херсона. Мережі супермаркетів можуть його забезпечити, бо вони розбудували свої компанії на конкурентному ринку, шукаючи рішення, підбираючи найкращі інструменти, будуючи стратегії, – зазначив Дмитро Кліменков. Тому для Міноборони важливо залучити роздрібні мережі до постачання харчування для ЗСУ. Ми відкриті до співпраці з ритейлерами як локального, так і національного рівня. ДОТ працює над тим, щоб статус постачальника для ЗСУ нарешті став предметом гордості для чесного бізнесу. Нульова толерантність до корупції, професійність та відкритість до суспільства – основа нашої співпраці з учасниками ринку. Разом ми маємо забезпечити ЗСУ якісним харчуванням, щоб вони могли сфокусуватись на головній місії", – заявив генеральний директор "Державного оператора тилу" Арсен Жумаділов.

Основною задачею в МОУ ставлять залучити чесний бізнес до безперервного та якісного харчування бійців. Постачання, яке зможуть забезпечити бізнесмени - буде одним з елементів нової системи, яка зокрема, містить у собі й постачання напряму від виробників та залучення професійних логістичних партнерів. Усіма тиловими закупівлями відтепер займається "Державний оператор тилу".

Наміри уряду у співпраці з підприємцями не змінювались

1 березня 2023 року перший віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко запропонувала ритейлерам узяти участь у тендерах Міністерства оборони. Тоді ж відбулась й зустріч представників найбільших торговельних мереж, Мінекономіки та Офісу президента. Вони обговорили можливості забезпечення продовольством Збройних сил України.

"Держава зацікавлена в тому, щоб великі торговельні мережі брали участь у постачанні продовольства для армії. Зараз постачанням харчів займаються компанії, які закуповують продукцію у великих торгових мережах. Оскільки ці товари вже є у вас в асортименті, потрібно вирішити питання логістики", – розповідала Свириденко.

Міноборони розробило систему закупівель за стандартами НАТО

18 грудня в Україні створили агенцію "Державного оператора тилу" (DOT). Рустем Умєров розповів, що вона побудована за міжнародними стандартами та принципами НАТО. Ця організація покликана зупинити недоброчесні закупівлі в оборонній сфері.

"Це не просто презентація нової агенції закупівель сьогодні, це старт архітектури державних закупівель в сфері оборони України. Ця архітектура побудована за міжнародними стандартами та принципами НАТО в координації та консультації з нашими міжнародними партнерами", - зазначив Умєров.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube