“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Експерти аналізують стан техніки, після чого приймають рішення
Міністерство оборони України розпочало процес очищення нашої території від залишків знищеної російської техніки. Це робиться за окремим розпорядженням Кабміну. Робота триває прямо зараз.
Основне питання - що робити з величезною кількістю брухту. В пресслужбі Міноборони кажуть, що все залежить від стану техніки.
Залишки ворожої техніки збирають та групують аж на 80 ділянках по всій території України. Спочатку техніку - а точніше те, що від неї залишилося - уважно обстежують вибухотехніки. Потім на місце прибувають вже експерти Міноборони, які проводять загальний огляд та оцінку стану брухту.
Інспектори разом з консультантами вивчають кожен окремий "експонат". В залежності від того, наскільки сильно йому дісталося від українських захисників, приймається рішення.
Так, деяка техніка все ще може послугувати ЗСУ в якості донору запчастин. Це найцінніші моделі.
Інша техніка може відправитися в музей або на тематичну виставку, присвячену російсько-українській війні. Там на неї будуть дивитися діти, іноземні делегації та пересічні українці, які захочуть відвідати такий захід.
Нарешті, вся інша техніка може визначитися як, власне, металобрухт. Тоді її утилізують згідно із визначеними процедурами.
Зазначимо, що величезна кількість брухту й справді є проблемою для України. Тактика росіян за понад 20 місяців війни майже не змінилася: вони проводять "м'ясні" штурми, кидаючи на позиції ЗСУ людей та техніку у великій кількості. Наші воїни оперативно перетворюють найкращі здобутки російського воєнпрому на груду металу.
Це, звичайно, гарні новини. Однак незручність полягає в тому, що все це потім потрібно кудись діти. Добре, якщо навіть після "смерті" в бою російська техніка може послужити українському війську в контексті вцілілих деталей. Однак найчастіше це просто повний металобрухт, і Міноборони та профільні відомства постійно вимушені якось переробляти всі ці "кладовища" техніки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.