Мінкульт після скандалу звільнив керівника Центру страткомунікацій Бикова

Сергія Бикова підозрюють у зв'язку зі зрадником Медведчуком та компліментарному ставленні до ЛНР та ДНР

Сергій Биков
Пропрацював лише добу

Сергія Бикова, якого лише 6 грудня призначили виконуючим обов'язки керівника Центру стратегічних комунікацій, звільнили з посади. Це сталось після скандалу, що розгорівся. Посадовця звинувачують у зв'язку з кумом російського правителя Віктора Медведчука.

Про звільнення Бикова написав у мережі X (раніше Twitter) міністра культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький. Він зазначив, що приводом став саме розголос ситуації у публічному просторі. Та відмітив, що призначення Бикова на цю посаду було здійснено з суто технічною метою.

"Щодо обговорення в публічному просторі, зазначаю:
призначення в.о. директора «Наукового центру розвитку туризму» було здійснено з технічною метою перереєстрації на «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки». В.о. директора звільнено наказом МКСК", – йдеться у повідомленні.

Що говорять про Бикова

Сергій Биков позиціонує себе як політконсультант. На посаду в.о. керівника Центру стратегічних комунікацій його призначили лише 6 грудня. Саме тоді Міністерство культури та стратегічних комунікацій перейменувало "Науковий центр розвитку туризму" на "Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки". У мережі розгорівся після цього призначення справжній скандал.

Як стало відомо, Биков називав Революцію Гідності "державним переворотом" та закликав звільнити з-під варти ексочільника фракції "Партія регіонів" Олександра Єфремова. Також він відкрито підтримував держзрадника Віктора Медведчука та пропонував втілювати його "мирний план", а не співпрацювати з ЄС та США. Ще Биков заявляв про необхідність переговорів з так званими лідерами ЛНР та ДНР. 

Реакція Бикова на скандал

Після скандалу та звинувачень у проросійській позиції Сергій Биков зробив допис у своєму Facebook. Він спростував всі заяви та наголосив, що його пріоритетом є перемога України. А всі звинувачення не відповідають дійсності та є фейком. 

Посадовець закликав українців перевіряти інформацію та сказав, що й надалі має на меті допомагаючи нашій державі посилювати власну інформаційну стійкість. Він стверджує, що у співпраці з Центром протидії дезінформації при РНБО долучився до формування бази даних російських агентів гібридного впливу у спорті. Проте ця інформація не підтвердилась.

Раніше Інформатор писав, що директор Нацмузею історії України втік за кордон. Він поїхав у відрядження, скориставшись дозволом для культурних діячів. Проте згодом стало відомо, що Федір Андрощук зник десь на виставці у Литві.

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький визнав, що кожен п'ятий митець, якому виїзд за межі України був ухвалений офіційним дозволом від Мінкульту, не повернувся в Україну. Бази, яка б дозволяла відстежувати, хто з діячів культури залишився за межами України, а хто - ні, наразі теж не створено. Відповідно, часу, який витрачається на пошук тих митців, які порушили закон, потрібно чимало.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube