Міністерка у справах ветеранів Лапутіна подала у відставку: документ

Читать на русском

За словами спікера Верховної Ради України Руслана Стефанчука, питання про її звільнення буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні

Читать на русском
Юлія Лапутіна, відставка, заява
Міністерка Юлія Лапутіна йде з посади очільниці Мінветеранів

За словами спікера Верховної Ради України Руслана Стефанчука, питання про її звільнення буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні

Юлія Лапутіна вирішила подати у відставку з посади міністра у справах ветеранів України. Її заява надійшла до Верховної Ради. Про це стало відомо у понеділок, 5 лютого. 

Цю інформацію поширив у дописі в Фейсбуці спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. За його словами, заяву буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.

"Відповідно до пункту першого частини першої статті 18 закону України "Про Кабінет Міністрів України" прошу прийняти мою відставку з посади Міністра у справах ветеранів України", - ідеться у тексті заяви. 

Заява міністерки
Заява міністерки

Раніше відставки Лапутіної вимагала громадськість

Раніше Громадська рада при Міністерстві у справах ветеранів України закликала презентувати нову ветеранську політику, про наявність та реалізацію якої очільниця Міністерства Лапуніна наголошувала в чисельних медійних комунікаціях. Крім того, вона мала звітувати про роботу міністерства.

Однак, після того, як звіт був поданий, члени Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів направили звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо неефективного управління. Депутати стверджували, що варто розглянути відставку чинного міністра. Представники Громадської ради Мінветеранів, громадських організацій, родин загиблих та ветеранів виступили на брифінгу, де заявили, де саме нереалізувалась ветеранська політика. До того ж вони розповіли, що підозрюють міністерство у неефективному використанні бюджетних коштів та створенню корупційних схем.

За результатами звіту Рахункової палати, стало відомо, що дійсно мало місце неефективне управління Мінветеранів коштами бюджетної програми в умовах гострого бюджетного дефіциту під час воєнного стану. Зокрема, за результатами аудиту встановлено факти неефективного використання коштів державного бюджету на загальну суму 182,1 млн грн.

"За 3 роки правління Міністерки у справах ветеранів, Ю. Лапутіної, було зруйновано Міністерство як інституцію, ветерани не довіряють своєму Міністерству. За ветеранів борються усі, крім самої Міністерки у справах ветеранів", - заявляла членкиня Правління Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів Богдана Левицька.

Про які ще провали у роботі мінветеранів заявляла громадськість:

  • відсутність сформованої державної політики щодо ветеранів затвердженої нормативно-правовими актами, а не гучними заявами;
  • зневажливе ставлення Юлії Лапутіної до родин загиблих та відсутність обіцяного Національного військового меморіального кладовища;
  • неефективне використання коштів Державного бюджету, закладених на ветеранів в 2024 році.
  • відсутність взаємодії з експертами, громадськими організаціями та ветеранською спільнотою тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.