Мільйонерка з сумнівною репутацією: скільки заробляє головна з нагляду над банками в НБУ Наталія Дегтярьова

Читать на русском

Як стрімко багатіти тричі на місяць і встигати боротися з офшорами та сірими схемами

Читать на русском
Мільйонерка з сумнівною репутацією: скільки заробляє головна з нагляду над банками в НБУ Наталія Дегтярьова

Як стрімко багатіти тричі на місяць і встигати боротися з офшорами та сірими схемами

Закони України з кожним роком дедалі відчутніше регулюють грошові операції українських громадян. Перевіряють і багатих, і тих, хто переможніший – усі під ковпаком. Під скрупульозний фінансовий моніторинг вже підпадають будь-які внутрішні банківські перекази від 5000 гривень.

А ті, хто багатший, жорстко обмежені в можливостях інвестицій та переказу грошей за кордон. Оскільки, згідно з правилами НБУ, один українець може переказати на рахунок іноземного банку до 50 тис. доларів на рік. І для цього необхідно отримати електронну ліцензію, видачі якої передує комплекс системної перевірки походження коштів.

Однак, якщо в українця по-справжньому багато грошей і при цьому він є чиновником Національного банку України, то питання виведення та надходження фінансових коштів на особисті рахунки, зважаючи на все, взагалі не є проблемою. Чому? Та оскільки саме НБУ регулює весь процес виведення коштів за кордон, а про те, що команді голови регулятора Кирила Шевченка невідомі мораль і поняття «конфлікту інтересів» стало зрозуміло ще з часів призначення на посаду.

«Влада Нацбанку над банками зараз – майже диктаторська. Кожен банк має куратора від НБУ, який підпорядковується департаменту банківського нагляду НБУ та профільному члену Правління НБУ з пруденційного нагляду», - пише у своєму блозі журналіст-розслідувач Антон Швець.

На думку журналіста, Кирилу Шевченку вдалося розставити на всі ключові посади системи НБУ та держбанків «своїх людей», вихідців з «Укргазбанку», який він очолював раніше.

Однак є в команді Шевченка і «старі, непотоплювані» кадри, які перейшли до нього ще від Гонтаревої. Наприклад, Катерина Рожкова та Наталія Дегтярьова. Друга – взагалі фігура максимально непублічна, але максимально впливова, бо відповідає за банківський нагляд НБУ. І саме Наталія Дегтярьова особистим прикладом демонструє, що якщо ти чиновник, то жодні обмеження тебе можуть і не торкатися. Адже, згідно лише зі своєю офіційною декларацією, голова департаменту банківського нагляду НБУ, крім того, що заробляє понад два мільйони гривень на рік, але і є успішною інвесторкою-мільйонеркою – і це лише в 2021 році.

Цікава декларація чесного чиновника

Щоб розібратися в декларації Наталії Дегтярьової, потрібний не один десяток фінансистів. 46-річна директорка департаменту банківського нагляду в НБУ і, судячи з декларації, за сумісництвом успішна бізнес-вумен і за 2021 рік 30 разів вносила зміни до свого звіту про фінансове становище. Вдумайтесь у цю цифру – 30 разів! А цей рік ще не закінчився. Тобто матеріальне становище пані Дегтярьової суттєво змінюється 3 рази на місяць. І це становище явно не погіршується.

Зазначимо, що посаду Дегтярьової в Нацбанку визначено законом як «особливо відповідальну». І, звичайно, директорка департаменту нагляду несе обов'язок протягом 10 календарних днів із моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення значної витрати це декларувати. І Наталія Дегтярьова по-чесному не соромлячись декларує свої мільйони, отримані від фінансових операцій із якоюсь каламутною кіпрською фірмою.

Ну, офшорами українців вже зовсім не здивуєш. От навіть президент Зеленський та його найближче оточення не гидують «сірими схемами». А тут просто директорка департаменту банківського нагляду НБУ — чию репутацію без офшорів бездоганною назвати складно. Ще 5 років тому народний депутат Олександр Дубинський присвятив талановитій банкірці Наталії Дегтярьовій пост, ось тільки зовсім не хвалебний. Тоді навіть одіозний Дубинський здивувався від того, що коїться в стінах НБУ.

«Уся річ у тому, що зараз департамент банківського нагляду Центробанку очолює Наталія Дегтярьова, яка до приходу до НБУ протягом 6 років керувала департаментом внутрішнього аудиту ПІБу. Тобто саме Дегтярьова була в банку тією контролеркою, яка мала аналізувати схемні операції банку. І бити на сполох перед правлінням. Але пані Дегтярьова, зважаючи на все, згідно мовчала. А якщо так, то очевидно, що аналогічно будується її робота в НБУ – бачити всі схеми банкірів, які реалізуються в змові з керівництвом Нацбанку, і мовчати. Якщо раптом ви забули, то куратор у НБУ в Дегтярьової – дуже їй під стать: громадянка Рожкова, за якою давно плаче СІЗО», - написав майбутній нардеп.

Але повернемося до декларації Дегтярьової – документа, який чітко доводить, що Наталя не просто бачить і знає всі хитрі схеми банкірів, а цілком можливо, й особисто керує процесом.

Дегтярева Наталья

Отже, що ж таке ці «суттєві зміни в майновому становищі», які відбуваються в житті Дегтярьової тричі на місяць (варто нагадати, що це лише 2021 рік проаналізовано!). Необхідність декларування виникає, коли «сума доходу, майна чи витрати перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, у якому відбулася суттєва зміна в майновому стані». А це, на хвилинку, понад 105 тисяч гривень! Понад 105 тисяч гривень по 3 рази на місяць – ні-ні, нам усім не здалося!

Мільйонерка з сумнівною репутацією: скільки заробляє головна з нагляду над банками в НБУ Наталія Дегтярьова 2

Мільйонерка з сумнівною репутацією: скільки заробляє головна з нагляду над банками в НБУ Наталія Дегтярьова 3

Мільйонерка з сумнівною репутацією: скільки заробляє головна з нагляду над банками в НБУ Наталія Дегтярьова 4

Разом за 2021 рік Наталія Дегтярьова – відповідальна посадова особа Нацбанку заробила на операціях із цінними паперами понад 12,5 мільйонів гривень. А витратила на операції із цінними паперами понад 9 мільйонів гривень. Вражає, чи не так?

А працюють над забезпеченням Наталі безбідного життя та накопичень до старості всього 2 іноземні фірми, зареєстровані на Кіпрі – Freedom Finance Europe LTD (входить до складу Freedom Holding Corp.) та Dragon Capital (Cyprus) Limited.

Зараз не вдаватимемося в подробиці, але кіпрська дочірня компанія Dragon Capital – найбільша інвестиційна компанія України, яка надає повний спектр інвестиційно-банківських та брокерських послуг для корпоративних та приватних клієнтів. Генеральний директор Dragon Capital - Томаш Фіала, який входить до списку одного з найбагатших і найвпливовіших у нашій країні людей.

А інша компанія – Freedom Holding Corp. – Фінансова корпорація, створена в США, у штаті Невада. Їй належать кілька дочірніх компаній у Казахстані, Росії, Кіпрі, Україні та Узбекистані. Ключова спеціалізація – інвестиційні та фінансові послуги.

Ось і виходить, що в той час, як уся Україна зі здриганням чекає на платіжні квитанції за опалення та газ, є в Нацбанку відповідальні працівники, які щомісяця звітують про отримання доходів у такому розмірі, який дорівнює сумарній річній зарплаті більшості українців.

Але оцініть красу гри… Усе це, не ховаючись, робить саме одна із керівників того регулюючого органу, який покликаний допомагати боротися з офшорами та сірими схемами задля дотримання всіма українцями норм фінансового законодавства. На практиці ж високопоставлений співробітник регулятора сам і провертає сумнівні афери.

А що? Сам же себе не покараєш. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.