Лавров заявив, що Росія не припинятиме воєнних дій у разі початку переговорів

Читать на русском

Міністр закордонних справ РФ Лавров висловився про переговори з Україною

Читать на русском
Лавров, наслідки обстрілу Чернігова
Російський міністр дав зрозуміти, що РФ не буде робити пауз і далі атакуватиме нашу країну

Міністр закордонних справ РФ Лавров висловився про переговори з Україною

Глава Міністерства закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров, заявив, що у разі нових переговорів щодо України Росія не припинятиме бойові дії протягом періоду переговорного процесу. За його словами, "пауз не буде". Також Лавров заявив, що загалом війну треба продовжувати.

Про це міністр заявив в інтерв'ю росЗМІ. А сказав про це Лавров, коментуючи домовленості, які нібито обговорювали в Стамбулі.

Глава МЗС Росії заявив, що Росія готова до переговорів, але "на відміну від стамбульської історії, ми не будемо на період переговорів будь-яких робити паузи у бойових діях". Він також додав, що "процес має йти". Окрім цього він висловився щодо домовленостей, які, за його ствердженням, обговорювалися на початку повномасштабної війни. 

"За Стамбульською угодою, яка обговорювалася на початку війни, до України застосовувалася п'ята стаття НАТО [про колективну оборону країни-члена альянсу у разі нападу], але без поширення на Крим та Донбас. І якби ці території зазнали атаки — домовленості мали б анулюватися", - сказав він.

Крім того, Лавров заявив, що "треба відсувати лінію", з якої ЗСУ можуть завдавати удари по росіянах. За його словами, Харків тут відіграє важливу роль.

Глава МЗС РФ також заявив, що в Стамбулі нібито було узгоджено, що в Україні не буде розміщено жодних військових баз або проведено навчань за участю третіх країн, за винятком випадків згоди всіх країн-гарантів, включаючи Росію та Китай. Також він сказав, що Росія має намір продовжувати "СВО" (так в РФ називають війну проти України, - ред.).

Що кажуть про переговори, які знову пропонує Росія в Офісі президента України

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк чітко визначив ставлення до пропозицій Росії щодо "мирних переговорів". Він вказав, що так звані "переговори" з боку Росії фактично означають вимагання капітуляції України. Загалом, за його словами, Росія ставить перед українським урядом наступні умови:

  • Визнання окупації: Україна повинна прийняти факт окупації частин своєї території.
  • Відмова від відповідальності за злочини: Росія відкидає будь-яку відповідальність за руйнування та людські жертви, що сталися внаслідок конфлікту.
  • Продовження тиску: Росія має намір продовжувати тиск та знущання над українським народом.
  • Ліквідація державності України: Росія прагне знищити українську ідентичність та понизити суверенітет країни.

Подоляк підкреслює, що Росія не лише прагне підкорити Україну, але й зруйнувати міжнародне право та систему міжнародних гарантій безпеки. Він заперечує можливість будь-яких реальних переговорів з Росією, оскільки вони мають лише форму ультиматуму – здатися або бути знищеним.

Нагадаємо, у березні після перемоги на так званих виборах в РФ Путін зробив заяви про Україну. Він казав про мирні переговори, але погрожував наступом на Харків. Своєю чергою, Папа Римський закликав Україну погодитися на переговори з окупантами "під білим прапором".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.