У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Підривом Каховської ГЕС окупанти розраховували не допустити проведення наступу ЗСУ на Херсонському напрямку
Мета підриву Каховської ГЕС стає все більш очевидною. Росіяни розуміли, що нездатні стримати український контрнаступ, тому вирішили зменшити кількість територій, де, ймовірно, були б бойові дії. Зараз окупанти забирають свої підрозділи з Херсонського напрямку.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Вона заявила, що за наявною інформацією стало відомо, що росіяни здійснюють переміщення своїх найбільш боєздатних частин з Херсонського напрямку. Це насамперед підрозділи морської піхоти, повітряно-десантних військ та 49 армії.
"Тому, стає очевидним мета підриву Каховської ГЕС росіянами. Так, враховуючи власні втрати та обмеженість в резервах, тим самим розуміючи нездатність стримати український наступ на різних напрямках, командування російських окупаційних військ вирішило "звузити" можливу географію активних дій ЗСУ", - каже заступниця міністра оборони.
Маляр зазначила, що підривом Каховської ГЕС окупанти розраховували не допустити проведення наступу ЗСУ на Херсонському напрямку та вивільнити свої необхідні резерви для їх перекидання на Запорізький та Бахмутський напрямки. Також руйнуванням Каховської ГЕС російське керівництво намагається відволікти частину сил та ресурсів ЗСУ на ліквідацію техногенної катастрофи, тим самим унеможливити звільнення окупованих територій на лівобережній частині Херсонської області.
Після підриву дамби Каховської ГЕС гуманітарна ситуація в Україні "надзвичайно погіршилася". Це заявив заступник генерального секретаря з гуманітарних питань в ООН та координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс. За його словами, 700 тисяч людей залишилися без доступу до питної води, він попередив, що руйнівні повені майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на харчові продукти в усьому світі та зменшення кількості їжі для мільйонів нужденних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.