Мешканці Вінниччини створили потужну ботоферму для поширення кремлівської пропаганди

Читать на русском

Зловмисники масово розповсюджували дезінформацію про ситуацію на фронті

Читать на русском
Мешканці Вінниччини створили потужну ботоферму для поширення кремлівської пропаганди
Громадяни України працювали на користь країни-агресора

Зловмисники масово розповсюджували дезінформацію про ситуацію на фронті

11 листопада співробітники СБУ Вінницької області спільно зі слідчими Національної поліції виявили потужну ботоферму, яка працювала для спецслужб росії. В Києві та Вінницькій області викрито п’ятьох організаторів, які проводили інформаційні диверсії проти України. Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру.

Про це повідомляє пресцентр СБУ  на своїй офіційній сторінці.

Спеціалізоване обладнання дозволяло кожного дня створювати понад 500 анонімних акаунтів у різних соцмережах і потім використовували для поширення пропаганди ворожих наративів  інтернет-просторі. Зловмисники масово розповсюджували дезінформацію про ситуацію на фронті та виправдовували агресію рф.Подібну «дезу» подавали від імені» громадян, які нібито проживають в Україні.

Наразі ботоферму заблоковано СБУ
Наразі ботоферму заблоковано СБУ

“За даними слідства, ворожу ботоферму організували четверо мешканців Вінниччини, а її технологічне забезпечення здійснював житель Києва. Встановлено, що вони пропонували «послуги» щодо «розгону» деструктивного контенту з рф. - повідомляють в СБУ. - При цьому основними клієнтами зловмисників були представники спецслужб країни-агресора, які використовували «ботів» для нав’язування рашистської ідеології та московської брехні про війну в Україні.”

Через підставних осіб ворог купував “ботів” та застосовував їх для проведення інформаційно-підривної діяльності. За кожен такий аккаунт зловмисники отримували плату електронними переказами, які проходили через платіжні системи росії.

Під час обшуків за місцем проживання адміністратора та у приміщеннях ботоферми правоохоронці виявили:

  • комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
  • тисячі сім-карт різних операторів мобільного зв’язку;
  • спеціальне програмне забезпечення.
Вся техніка направлена на експертизу
Вся техніка направлена на експертизу

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кк України триває слідство.

Як працюють ботоферми кремля

Ботоферми з'явилися майже одночасно з появою соцмереж, коли люди помітили вплив коментарів на думку суспільства. Залучити живих людей на масовані атаки - довго і дорого. А керувати мільйонами акаунтів може програма і команда учасників, яка координує цей процес, щоб фейкові сторінки не блокували.

Ботоферми створюють для проведення ІПСО - інформаційно-психологічні операції. Працюють вони у кілька етапів - спочатку впливають на настрої у групах суспільства, далі поширюються, формують суспільну думку, яка має тиснути на прийняття рішень і дії. Ціль у ІПСО - підрив нації. І ця інформаційна війна більш небезпечна, ніж справжня атака. 

Фахівці нагадують, що ставитися до вибору інформації треба ретельно, особливо під час війни. Головні правила – аналізувати, хто пише, хто коментує, які пабліки це поширюють і навіщо. І головне - завжди шукайте першоджерело.

Раніше ми писали, що хакери зі Львова зламували та продавали росії акаунти українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.