Хакери зі Львова зламували та продавали росії акаунти українців

Читать на русском

росія заплатила хакерам за акаунти майже 14 млн грн

Читать на русском
Хакери зі Львова зламували та продавали росії акаунти українців

росія заплатила хакерам за акаунти майже 14 млн грн

Служба безпеки України викрила львівських хакерів, які зламували активні облікові записи інтернет-користувачів з України та Євросоюзу. Отримавши доступ до персональних даних громадян, вони продавали їх росії через анонімну платформу «Даркнет». Гроші за конфіденційну інформацію отримували на заборонені в Україні електронні платіжні системи ЮMoney, Qiwi та WebMoney.

За попередніми даними СБУ, хакери продали орієнтовно 30 млн акаунтів за які отримали майже 14 млн грн. Їхніми «оптовими клієнтами» були прокремлівські пропагандисти. Саме вони використовували одержані дані українських та іноземних громадян для поширення фейкових «новин» з фронту та створення панічних настроїв.

Також слідчі встановили, що зламані акаунти використовували нібито від імені пересічних людей для поширення дезінформації щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ЄС. Мета таких маніпуляцій - масштабна дестабілізація в країнах.

На фото один з хакерів
На фото один з хакерів

До складу угруповання входило декілька хакерів зі Львова. Спеціалізоване комп’ютерне обладнання вони встановили в себе вдома та «проникали» до чужих акаунтів через шкідливе програмне забезпечення. Під час обшуків СБУ знайшла:

  • жорсткі магнітні диски з персональними даними громадян;
  • комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти та флеш-накопичувачі з доказами незаконної діяльності.

Знайшли під час обшуків у зрадників
Знайшли під час обшуків у зрадників

Наразі організатору повідомили про підозру за ч. 1 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх причетних осіб.

Робота спецслужб проти підривної діяльності

Спецслужби України активно займаються виявленням та припиненням підривної діяльності в нашій країні. До такої відносяться не тільки прямі злочини, типу коригування ракетних ударів чи злиття даних ворогу. Також до цього списку потрапляють поширення російських фейків чи дезінформації, завідомо знаючи про їхню не правдивість, або підготовка провокативних матеріалів власноруч з метою викликати негативне ставлення до наших правоохоронців чи військових. 

Покарання за подібні злочини здебільшого залежить від їхньої тяжкості. Коригувальник ракетних ударів чи той, хто ховав для окупантів зброю, отримає значно більший строк ніж той, хто розповсюджував фейки. Проте не варто недооцінювати деструктивні наслідки провокацій та фейків. рф веде активну кампанію для погіршення ставлення українців до наших військових, і подібні «українці» тільки допомагають їм досягти мети. 

Як карають зрадників України

У березні цього року в Україні запровадили кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. Згідно з законом, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено кримінальне покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.

Від початку повномасштабної війни правоохоронці розпочали 1200 кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму. 199 особам повідомили про підозру, серед них найбільша кількість – цивільні. Серед тих справ, що вже направили до суду, найбільше колаборантів виявили у Житомирській області – 33, Сумській – 15, Київській – 10.

Нагадаємо, агент рф збирав дані про співробітників СБУ в Одесі та зливав їх в москву.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.