Меркель заговорила про роль США у виживанні України: обмовилася щодо НАТО і держпідтримки

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Україна лише за трансатлантичного партнерства має шанс вистояти у війні проти Росії та зберегти свою територіальну цілісність

Ангела Меркель
Меркель наголосила, що тільки в рамках НАТО Україна може протистояти агресії Росії

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що без допомоги США та НАТО Україна не зможе залишатися незалежною державою. Вона наголосила на критичній важливості підтримки США для України. Про це вона сказала, виступаючи на прийомі в Дюссельдорфі.

Колишня канцлерка Німеччини зазначила, що тільки в рамках НАТО Україна може протистояти агресії Росії. Меркель підкреслила, що сьогодні трансатлантичне партнерство стало важливішим, ніж будь-коли раніше. Це вона сказала перед присягою Дональда Трампа як нового президента США, пише FAZ.

Вона зазначила, що вторгнення Росії в Україну фактично поставило під загрозу основні принципи європейського післявоєнного порядку, зокрема територіальну недоторканність. Меркель виступала на прийомі, організованому Християнсько-демократичним союзом в Дюссельдорфі.

"Тільки за підтримки США та в рамках НАТО Україна може залишитися незалежною, а Путін не виграє війну", – наголосила Меркель.

Колишня канцлерка також зазначила, що Дональд Трамп є "особливим президентом", який захищає інтереси США, але не вірить у концепцію "безпрограшних ситуацій" у багатосторонніх відносинах. Для Трампа завжди є переможець і переможений.

"Ми не зможемо змінити Трампа, але можемо адекватно реагувати на його дії", – зазначила Меркель.

Вона підкреслила важливість для США налагоджувати партнерство з Європою. Наголосила, що Європа є сильним гравцем на міжнародній арені.

Чим обернеться президентство Трампа для Європи

Раніше кандидат на посаду канцлера Німеччини від опозиційного блоку ХДС/ХСС, Фрідріх Мерц, заявляв, що в президентстві Трампа Європа може побачити нові можливості для розвитку. Між тим він виступає за передачу Україні далекобійних ракет Taurus і зміцнення військової співпраці.

Під час свого президентства Трамп неодноразово підкреслював необхідність для країн-членів НАТО витрачати на оборону 5% свого ВВП. Німеччина за часів Меркель не виконувала навіть мінімальне зобов’язання витрачати 2% на оборону, через що Трамп часто критикував її уряд. При цьому прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що збільшення витрат на оборону понад 2% ВВП стане серйозним економічним ударом для країни. Тобто він неочікувано виступив проти ініціативи Дональда Трампа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube