Мерія Кличка віддасть 60 млн на міст екс-нардепові Продивусу і підозрюваним у крадіжках з бюджету

Читать на русском

КП «Київавтошляхміст» мерії Києва замовить роботи з ремонту шляхопроводу у фірми з неоднозначною репутацією.

Читать на русском
Мерія Кличка віддасть 60 млн на міст екс-нардепові Продивусу і підозрюваним у крадіжках з бюджету

КП «Київавтошляхміст» мерії Києва замовить роботи з ремонту шляхопроводу у фірми з неоднозначною репутацією.

Кому підуть бюджетні кошти - читайте в Інформаторі .

Мова йде про поточний ремонт Ковельського шляхопроводу на проспекті Перемоги. Його повинні будуть провести до кінця наступного року. За 59 млн 640 тис. грн ці роботи довірять ТОВ «Мостобудівельний загін № 112».

Що відомо про фірму-переможця

Фірма була заснована у 1998 році в місті Бровари Київської області. До 2016 року засновником фірми була велика вітчизняна компанія ВАТ «Мостобуд», яку контролював колишній народний депутат від Партії регіонів Володимир Продивус (2012-2014). З ним відтоді пов'язують і ТОВ «Мостобудівельний загін № 112».

За даними Youcontrol, у 2013 і з 2015 року донині фірма виграла в тендерах на загальну суму у 2 млрд 553 млн 90 тис. грн на ремонти мостів і доріг майже по всій країні.

З 2016 засновником у ТОВ «Мостобудівельний загін № 112» є ТОВ «Меткон Плюс» з Вінниці. До речі, з Вінниці і колишній депутат Володимир Продивус. Кінцевий власник фірми-переможця тендеру - вінничанин В'ячеслав Бабицький. Він же з 2016 року директор фірм ТОВ «Промбудсервіс 2005», де на 50% засновник Вікторія Продивус, і ТОВ «Рідлей» (тут теж Вікторія власниця на 100%).

Директор ТОВ «Мостобудівельній загін № 112» Сергій Порожнюк у 2017 році 1 місяць працював керівником ВАТ «Мостобуд», де 41% належали Володимиру Продивусу. А ще був у 2017-2021 роках директором ТОВ «Мостобудівельний загін №122», де до 2016 році засновником була фірма екс-нардепа.

У квітні цього року видання «Наші гроші» писало,що ТОВ «Мостобудівельний загін № 112» бере участь у тендерах разом з двома іншими фірмами, які орендують у нього техніку. При цьому фірми орендують одна в одної техніку і пов'язані спільними інтересами. Йшлося про 30 тендерів на загальну суму у 1,2 млрд грн. Ці фірми, перемагаючи, так само беруть одна одну у якості субпідрядників. Фірми відмінно себе почувають, коли на їхні спільні дії для перемоги за тендерами в рамках «Великого будівництва» від президента Зеленського ніхто не звертає уваги. А бюджет тим часом не сильно економить. Хоча раніше на фірму подавали до судів за те, що автодори не повинні були їй присуджувати перемогу.

У 2018 році Печерський районний суд Києва заарештував на рахунках ТОВ «Мостобудівельний загін №122» 3 млн 484,66 тис. грн і ще 3 млн 262,62 грн їхніх грошей на рахунку іншої фірми. Податківці підозрювали, що ТОВ «Стіл Форт», яке вело активної діяльності, перекидали мільйони гривень на рахунки «Мостобудівельного загону» для їх легалізації та відмивання. А потім переводилися підставним фірмам на рахунку. Правда, довести це кримінальне провадження до кінця поки що не вдалося.

Наразі в Ленінському районному суді Кропивницького розглядається справа проти ТОВ «Мостобудівельний загін №122». Згідно з матеріалами, чиновники Головного управління житлово-комунального господарства міськради Кропивницького у 2019 році уклали з фірмою договір на проведення ремонту шляхопроводу через залізницю. Роботи коштували бюджету 3 млн 186 тис. 644 грн. Було встановлено, що директор фірми в акті виконаних завищив кількість використаних будматеріалів. А чиновники міськради Кропивницького цьому не протидіяли. Частина грошей на ремонті могли бути вкрадені.

Держекоінспекція в Господарському суді Київської області зараз намагається стягнути з ТОВ «Мостобудівельний загін №122» 561 тис. 924 грн за шкоду, якої фірма завдала природі у південних областях.

Поліція Києва розслідує справу, у якій підозрює, що працівники КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» Київради вкрали частину бюджетних коштів на будівництві Подільського мосту. Одним з головних фігурантів тут є ПАТ «Мостобуд». А «Мостобудівельний загін №122» виконував на мості роботи з субпідряду від заводу «Кузня на Рибальському». Минулого року Печерський районний суд Києва постановив працівників обох колишніх фірм екс-нардепа Продивуса.

У 2016 році управління благоустрою та житлової політики міськради Кривого Рогу підписало договір з ТОВ «Мостобудівельний загін №122» з реконструкції підвісного мосту на вул. Грабовського в парку на 4 млн 71 тис. 917 грн. Фірма отримала від міськради на рахунок для придбання матеріалів 1 млн 221 тис. 575 грн. Але ніякі роботи протягом 3 місяців не були розпочаті і нічого не було закуплено. Ще 7 місяців підприємство не відповідало на листи мерії Кривого Рогу і не повертало гроші (а роботи повинні були бути вже проведені). Господарський суд Київської області встав на сторону обдурених чиновників і в найкоротші терміни постановив,щоб фірма повернула гроші та сплатила штраф.

При цьому ремонт за субпідрядом повинна була виконати фірма ТОВ «Придніпров'я», якій «Мостобудівельний загін №122» заплатив 400 тис. грн авансу, але та нічого не зробила. Мостобудівникам з Броварів довелося вибивати свої кошти назад в Господарському суді Дніпропетровської області.

Подібна історія сталася у ТОВ «Мостобудівельний загін №122» у Київській області.

У ЗМІ писали,що «Мостобуд» і «Промбудсервіс 2005" у 2019 році підозрювали у незаконному видобутку піску з річки в Голосіївському районі Києва біля Південного мосту на більш ніж 14,5 млн грн. Майно для видобутку заарештували, а потім передали його до АРМА (Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів). Але особливо просунутися в цій справі правоохоронцям поки що   не вдалося .

Валерій Маглановіч

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.