Медицина під час війни: які послуги з реабілітації можна отримати безкоштовно в Україні

Читать на русском

Під час війни важливо знати, де можна отримати допомогу

Читать на русском
Медицина під час війни: які послуги з реабілітації можна отримати безкоштовно в Україні

Під час війни важливо знати, де можна отримати допомогу

Крім самого процесу лікування, важливим аспектом у медицині є реабілітація. 

За даними Національної служби здоров'я України (НСЗУ), програма медичних гарантій 2022 року забезпечує для українців допомогу за основними напрямками. Під час повномасштабної війни ризик отримання травм зростає, тому важливо знати не тільки про те, як отримати медичну допомогу, а й отримати реабілітацію після лікування. 

До програми гарантій входить низка послуг з реабілітації для дорослих та дітей із пошкодженнями опорно-рухового апарату або нервової системи. Це два окремі пакети, які надають змогу отримати допомогу від держави. 

Якщо за медичними показаннями ви призначили реабілітацію, то ігнорувати це не варто. НСЗУ розповідає, що ж належить до переліку послуг з реабілітації. 

Якщо вам виписали офіційне направлення, то медичну реабілітацію ви маєте право отримати безкоштовно. Виписати направлення може лікар первинної ланки, з яким у вас укладена декларація, або лікуючий лікар. Пацієнта також можуть направити з іншого медичного закладу. Надавати послуги з реабілітації можуть як амбулаторно, так і стаціонарно. 

Ви можете дізнатися адресу найближчої установи, яка уклала договір з НСЗУ на згадані послуги. Зробити це можна у контакт-центрі за номером 16-77. 

Такі заклади мають потрібне обладнання, кабінети та навчений персонал. Самі заклади за законом зобов'язані інформувати пацієнтів, які послуги за наданим направленням він може отримати безкоштовно. 

До переліку послуг з медичної реабілітації входить допомога на всіх етапах відновлення: 

  • проведення первинного обстеження мультидисциплінарною командою з реабілітації;
  • встановлення діагнозу та складання плану лікування. Він повинен мати конкретні дані, вимірювання та часові рамки з конкретною метою процедур; 
  • реабілітація, моніторинг стану пацієнта, контроль за виконанням плану, а також оцінка та коригування завдань на фоні успіхів пацієнта;
  • проведення необхідних досліджень;
  • консультація спеціалістів;
  • оцінка рівня болю та надання необхідних знеболювальних препаратів за необхідності;
  • психологічна допомога пацієнтові;
  • навчання родичів пацієнта догляду;
  • якщо допомога надається у стаціонарі – харчування та цілодобовий моніторинг.

Щоб не допустити ускладнень, пацієнт повинен виконувати усі розпорядження лікаря. Це необхідно, щоб процес реабілітації відбувався за планом і якнайшвидше. 

Нагадаємо, що потрібно знати українцям про щеплення за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.