Очільник Мінкульту впевнений, що Україна здатна забезпечити безпеку закордонним гостям
Україна має всі умови для відновлення активного концертного життя. І перепон для гастролей західних груп немає.
Для іноземних митців, які мають сміливість приїхати в Україну в умовах воєнного стану, українська сторона може забезпечити перебування на належному комфортному, мистецькому рівні, а також на рівні безпеки. Таку думку висловив в коментарі "Інформатору" в.о. міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв.
"Ми маємо з вами приклади, коли лідери іноземних держав і не одні. а в складі делегацій приїжджають до Києва і беруть участь у різного роду заходах і, Слава богу, український уряд і органи влади забезпечують належну безпеку", - зазначив він.
Не всі навіть українські артисти дають концерти на прифронтових територіях, а закордонні артисти обиратимуть для концертів більш безпечні регіони. "Це може бути закарпатський регіон, де, мабуть, найбільший рівень безпеки в Україні, захід країни, можливо, Київ. Все залежить від того яка аудиторія, якого спрямування колектив. (Концерт) може бути камерним, це простіше значно. Коли колектив великий, то це складніше значно", - каже Карандєєв.
При цьому в.о. голови Мінкульта впевнений, що в першу чергу на українську сцену мають повертатися українські гурти, які виїхали за кордон. Також він висловив сподівання, що по закінченню війни більшість артистів, які зараз захищають країну на фронті, повернуться до мистецтва. "Будемо сподіватися що більшість українських митців (які зараз служать в ЗСУ) по завершенні війни повернуться. На жаль, знаємо що багато загинуло українських митців, як в принципі гине українських солдатів на фронті. Але будемо сподіватися що більшість з них повернеться (з фронту) і повернуться до своєї професійної діяльності і будуть служити українському мистецтву", - зазначив Карандєєв.
Раніше Ростислав Карандєєв заявляв, не бачить нічого поганого у створенні серіалів під час війни за бюджетні кошти. Але він схиляється до розробки більш серйозних проєктів, а не розважальних. На його думку, правильні серіали допоможуть українцям краще зрозуміти, що відбувається на війні, і на такі проєкти можна виділяти кошти.
За словами Карандєєва, через кінематограф українці зможуть повною мірою зрозуміти, що відбувається на фронті. Саме так можна сформувати правильне відношення до подій, які є зараз і переосмислити навіть свою діяльність на мирній території.
Виконувач обов'язки міністра Ростислав Карандєєв є чиновником, який працював у Мінкульті з 2014 року. Має подвійну вищу освіту за спеціалізацією "фізика твердого тіла" та "правознавство" КНУ імені Тараса Шевченка. У 2007 році став кандидатом наук Міжрегіональної академії управління персоналом. У 2019 році здобув третю вищу освіту в Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю "менеджмент соціокультурної діяльності".
У 2001 по 2004 роках був головою партії "Молода Україна", яка наприкінці 1990-х вважалась наближеною до Юлії Тимошенко. Займав низку посад у Києві, був депутатом Київради. Після Помаранчевої революції займався спортивними заходами. Зокрема виступав радником у справах сім’ї, молоді та спорту з питань Євро-2012.
Під час президенства Януковича Карандєєв був головою ради Фонду гуманітарних програм. Після Революції Гідності став радником міністра культури, згодом заступником міністра культури та інформаційної політики.
Нещодавно журналісти з'ясували, що Карандєєв користується незадекларованим автомобілем Mazda CX5, який належить його тестю. Чиновник не вказав його в декларації за 2020 рік.
Сам чиновник спростував закиди журналістів. За словами Карандєєва, автомобіль Mazda CX5, яким він користується, належить батькові його дружини. До 2022 року чиновник кермував цим автомобілем вкрай рідко, тому не вважав за потрібне декларувати його. Однак після початку повномасштабної війни він почав користуватися автомобілем тестя постійно, і у майбутньому це буде відображено в його декларації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.