Очільник МЗС Дмитро Кулеба наполягає, що російські "Шахеди" впали на території Румунії, незважаючи на заяви Бухареста
Україна заявила про, що уночі 4 вересня росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136, під час цієї атаки російські “Шахеди” впали та вибухнули на території Румунії. Після того, як інцидент заперечили в румунському Міноборони, голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба назвав ці спростування безглуздими, бо у України є фотодокази російського обстрілу.
Про це він повідомив українським журналістам, передає "Укрінформ".
"Я думаю, що конкретно в цьому випадку румунська влада зараз вивчає усі аспекти того, що відбулося. Безглуздо заперечувати, що туди щось впало. Ми авторитетно стверджуємо, із доказами, що це прилетіли дрони Shahed", – сказав Кулеба.
На думку Кулеби, румунська сторона наразі "взяла паузу, аби повністю дослідити й зробити висновки" стосовно того, що сталося. Загалом, це стосується тенденції "не ескалювати події з рф". Він зазначив, що це стосується подій не тільки в Україні, а й того, що сталося в Польщі, коли вона страждала від штучного припливу мігрантів з Білорусі, тому що Польща "намагалася підняти хвилю в НАТО, то їй теж сказали, що ви теж давайте не надто загострюйте".
"Загалом є тенденція на намагання не ескалювати інтерпретацію тих чи інших подій з боку партнерів, щоб просто не бути втягнутими в безпосередній конфлікт. І це стосується не лише подій в Україні, а й коло. Польща страждала від штучного притоку мігрантів з Білорусі, намагалася здійняти хвилю в НАТО, то їй теж сказали, що ви давайте не занадто загострюйте", - пояснив міністр.
Після сьогоднішньої нічної атаки на Одеську область на території Румунії впали та здетонували запущені росією іранські дрони-камікадзе "Шахед". Але в Міністерстві оборони Румунії спростували інформацію щодо падіння російських безпілотників на території країни під час російської атаки по Україні. Як зазначили у ДПСУ, українські прикордонники зафіксували дві детонації "Шахедів" на території Румунії і просили колег надати можливу інформацію з цих випадків, проте відповіді поки не надійшло.
Речник українського МЗС Олег Ніколенко зазначив, що це чергове підтвердження того, що російський ракетний терор становить величезну загрозу не лише безпеці України, а й безпеці сусідніх країн, у тому числі держав-членів НАТО. Після цього в МЗС закликали західних партнерів прискорити забезпечення України додатковими системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією.
Також ми писали, як наприкінці серпня у Румунії раптово стався вибух на АЗС зрідженого газу. Десятки людей постраждали, щонайменше одна людина загибла. Влада не виключала третій вибух у Креведії і евакуювала людей у радіусі 300 метрів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.