Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Ворог здійснював спроби відновити втрачене становище
Українці мають успіх у районі села Урожайне, що на Донеччині південніше від Старомайорського. Сили оборони продовжують звільнення населеного пункту. Водночас, росіяни здійснили декілька спроб відновити втрачені позиції - усі вони були відбиті.
Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у своєму Telegram-каналі. Вона додала, що українські сили продовжують ведення наступальних дій на Мелітопольському та Бердянському напрямках.
Маляр зазначила, що на Сході ЗСУ не допустили просування російських військ і зменшили їхній наступальний потенціал.
"Зараз на Сході фіксується певне зменшення кількості обстрілів та використаних ворогом боєприпасів, але це не означає, що ворог відступи від своїх планів. Ворог наразі перегруповується та намагається відновити втрачені спроможності. Тривають бої", — заявила вона.
Вона додала, що ситуація на Куп'янському та Лиманському напрямках складна, але ЗСУ відбивають атаки. Важкі бої тривають і на Бахмутському напрямку.
"Ворог намагається зупинити просування наших військ та відновити втрачене положення у районах західніше Кліщіївки, західніше Андріївки, Курдюмівки", — резюмувала Маляр.
Як пише видання New York Times, українські війська просунулися на 16-19 км вздовж двох головних ліній фронту — на схід до окупованого Бердянська і на захід до окупованого Мелітополя. Військові аналітики вже оцінили прогрес контрнаступу як "тактично значущий".
У свою чергу видання Sunday Times розповіло, що союзники України дещо розчаровані тим, що контрнаступ ЗСУ просувається, на їхню думку, надто повільно. Вони сподівалися, що війна завершиться перемогою України до Різдва - тобто, 25 грудня. Але кінця війні не видно, пише ЗМІ.
Водночас газета Wall Street Journal повідомила, що військові та політики на Заході почали замислюватися про підготовку ЗСУ до весняного наступу 2024 року. Партнери Києва усвідомлюють, що боротьба за звільнення окупованих росією територій потребуватиме багато часу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.