МАГАТЕ опублікувало звіт після візиту Запорізької АЕС: основні висновки

Підсумковий документ опубліковали на сайті організації.

МАГАТЕ опублікувало звіт після візиту Запорізької АЕС: основні висновки

Місія МАГАТЕ опублікувало звіт за підсумками візиту на Запорізьку атомну електростанцію, яка відбулася на початку вересня. У документі наголошується, що є нагальна необхідність у тимчасових заходах щодо запобігання ядерної аварії. Бо вона може мати серйозні наслідки як всередині країни, так і за її межами.

Про це йдеться в оприлюдненому документі,- передає Інформатор. Також експерти наголошують, що необхідна домовленість усіх сторін щодо створення захисної зони навколо ЗАЕС, щоб уникнути ушкоджень. Крім того, зазначається, що обстріл станції та її околиць потрібно припинити для підтримки фізичної цілісності АЕС.

Основні висновки:

  • Ситуація є безпрецедентною. Це перший випадок воєнного конфлікту на об’єктах великої ядерної енергетики. Ядерна аварія може мати серйозні наслідки всередині країни та за її межами.
  • Життєво важливо, щоб було встановлено постійну присутність МАГАТЕ на ЗАЕС. Це матиме першорядне значення для стабілізації ситуації.
  • Фахівці місії будуть проводити детальну та безперервну роботу з оцінки фізичних збитків об’єктам станції, визначення працездатності основних та резервних систем охорони та безпеки, а також оцінювати умови праці персоналу.
  • МАГАТЕ має конкретний і докладний технічний план надання допомоги в галузі охорони та безпеки. Зокрема, почалося постачання обладнання на Запорізьку АЕС.
  • Для запобігання аварії треба вжити таких заходів, як негайне встановлення зони ядерної безпеки. МАГАТЕ готове негайно розпочати консультації для термінового створення відповідної зони.

Що відомо про МАГАТЕ?

Засноване у 1957 році під егідою ООН Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) є міжнародним центром співробітництва в ядерній галузі. Її метою є просування безпечного, надійного та мирного використання ядерних технологій.

З моменту ратифікації договору про нерозповсюдження ядерної зброї у 1968 році МАГАТЕ також займається перевіркою дотримання державами своїх зобов'язань, які підписали договір.

МАГАТЕ очолює аргентинський дипломат Рафаель Гроссі, штаб-квартира агентства знаходиться у Відні. Членами організації є 175 держав, серед них Україна та Росія.

Нагадаємо, раніше ми писали, що ситуація на ЗАЕС схожа на випадок на Фукусімі. А також про те, до чого готуватися українцям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube