Мадяр попереджає про шахрайські збори для військових у TikTok: як розпізнати

Аферисти збирають кошти для військових від імені бригади «Птахи Мадяра»

Шахраї
Командир 414 бригади «Птахи Мадяра» Роберт «Мадяр» Бровді закликає не надсилати гроші на збори в ТікТок

Українців попереджають про шахрайські збори у ТікТок. Зловмисники діють від імені бригади «Птахи Мадяра». Про це йдеться у відеозверненні Роберта "Мадяра" Бровді. 

За його словами, бригада «Птахи Мадяра» не публікує інформацію про свої збори в ТікТок і не розсилають реквізити в особистих повідомленнях. Канали, які здійснюють збори від імені «Мадяра» в цій соціальній мережі, є шахрайськими.

"Мадяра та птахів немає у ТікТок, ніяких зборів я не оголошую, реквізитів не надаю. Аферисти вас розводять, не давайте ввести себе в оману. Будьте пильними", - сказав "Мадяр".

Про бригаду «Птахи Мадяра»

Як пише видання Фіртка, з початку війни «Птахи Мадяра» пройшли великий шлях, який починався зі взводу у складі батальйону територіальної оборони. Уже влітку 2022 року на базі цього взводу було створено окремий підрозділ аеророзвідників. Навесні 2023 року «Птахи Мадяра» перетворилися на роту ударних безпілотних авіаційних комплексів (Рубак) у складі 59 Окремої мотопіхотної бригади. А вже напочатку 2024 року підрозділ було переведено зі складу 59 ОМПБр до Морської піхоти ЗСУ як 414 Окремий батальйон ударних безпілотних авіаційних систем (414 ОБУБАС). Влітку того ж року батальйон було розширено до полку. А в грудні полк виріс до бригади. Весь цей час «Птахи Мадяра» ефективно та невпинно нищать ворога на найбільш гарячих напрямках на Донеччині, Херсонщині, Харківщині та Курщині.

Ознаки шахрайства з донатами

За даними видання Mind, завдяки волонтерам військові отримують дрони, автівки, амуніцію, медичні засоби та багато корисних речей, без яких не обійтися на передовій. Факти, коли кошти потрапляють до кишені шахраїв, неабияк обурюють. Тож не поспішайте донатити, якщо:

  • текст звернення занадто маніпулятивний. Шахрайські заклики про допомогу дуже емоційні та розраховані на те, щоб людина менше думала, а одразу перерахувала кошти. Просять це зробити терміново, бо часу вже не лишилось, треба «на вчора». Намагаються викликати відчуття сорому у людей, які в тилу. Проте справжні запити від військових часто нейтральні, без зайвих емоцій. Зверніть увагу на деталі. В зборі має бути інформація, на що саме збирають. Якщо це дрони, то які саме, хто збирає (номер бригади, відеозвернення бійців). Заклики на кшталт «Терміновий збір на Покровський напрямок», де з деталей є лише номер карти, свідчать, що вас намагаються обдурити.
  • збір коштів проводиться на особисті картки. Збирати на «Монобанку» чи конверт «Привату» зручно, проте шахраї це роблять на картку. Перед тим як донатити, дізнайтесь, де ще фігурує ця картка. Для цього скопіюйте її номер та вставте в пошуковий рядок Google. Якщо ця сама картка зустрічається в інших зборах, не пов’язаних між собою, ви маєте справу з шахраями.
    вам пишуть у приватні повідомлення. Часто зловмисники просять поділитися збором на вашій сторінці або задонатити та дуже обурюються, якщо їм відмовляють. Жоден притомний волонтер не писатиме незнайомим людям в особисті.
  • не мають жодних звітів. Зазвичай шахраї не мають звички ділитися звітами, бо їх не існує. Загалом у соцмережах зловмисників майже немає інформації, крім кількох особистих фото. Якщо звіти про збори є – перевірте, чи вони належать саме цій людині. Завантажте дані в пошук зображень Google, аби перевірити фотографії та скріншоти.

Також звертайте увагу на достовірність сторінок у соцмережах, з яких проводяться збори. Зловмисники створюють фейкові сторінки бригад, окремих військових та відомих пабліків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube