Ляпас Кремлю: чому Україні вигідне членство Фінляндії та Швеції в НАТО

Путін більше не загрожує Фінляндії та Швеції

Ляпас Кремлю: чому Україні вигідне членство Фінляндії та Швеції в НАТО

 

Офіційна заявка Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО стала неприємним сюрпризом для путіна. При вторгненні на територію України однією з причин цього «вимушеного кроку» кремль називав небезпечне розширення НАТО до кордонів із росією. У підсумку путін отримав ще більше розширення НАТО за рахунок Фінляндії та Швеції. 

Як вступ до Альянсу зазначених двох держав допоможе Україні і чому путін практично перестав загрожувати Швеції та Фінляндії, розбирався Інформатор

Кремль більше не сприймається як загроза

Коли вперше з боку Фінляндії пролунали заяви про роздуми щодо НАТО, росія почала влаштовувати театралізовані вистави, стягуючи до кордонів якусь техніку, зброю, ракетні комплекси. Проте фіни на це ніяк не відреагували, тому в кремлі нервово заговорили, мовляв, у разі приєднання цих країн до Альянсу, їх території стануть цілями для російських військових. А для більшого залякування росія вже традиційно деренчала зброєю на кордоні з Фінляндією, а путін знову затряс ядерною кнопкою.

Ляпас Кремлю: чому Україні вигідне членство Фінляндії та Швеції в НАТО 1

Проте Фінляндія та Швеція і цього разу проігнорували чергові путінські загрози, більш того, 18 травня ці країни офіційно подали заявку на вступ до Альянсу у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

У росії ще деякий час пообурювалися з цього приводу, але потім кремль «проковтнув» майбутнє членство двох ще зовсім нещодавно нейтральних країн та затих.

Політолог Віктор Бобиренко зазначає, що кремль наразі вже не сприймається як загроза, а всі гучні заяви кремля так і залишаться на рівні заяв.

 

 Ляпас Кремлю: чому Україні вигідне членство Фінляндії та Швеції в НАТО 2

«Фінляндію та Швецію найближчим часом приймуть до НАТО, і це буде показовий ляпас кремлю. У свою чергу такий крок політично вигідний і Україні. Адже якщо Фінляндія може стати членом Альянсу, то чому нам не можна? І Україна обов'язково має ставити це питання», – зазначає Віктор Бобиренко.

І все ж періодично рашисти дають про  себе знати, нагадуючи, що у разі вступу Фінляндії до НАТО обов'язково збільшать угруповання своїх військ поблизу фінського кордону. Звичайно, Україна дещо виграє від цього, адже якщо вони відправлять туди хоча б кілька своїх підрозділів, це означатиме, що на нашій території російських військ поменшає.

Слід зазначити, що й самому Альянсу є вигідним вступ до НАТО двох скандинавських країн, адже військовий потенціал армій досить високий. Фінляндія відома своєю здатністю охороняти протяжний сухопутний кордон із росією. А ще більшим плюсом стане добре підготовлена ​​та оснащена зброєю фінська армія, тоді як Швеція може похвалитися своїм флотом із 500-річною історією. Він є одним з найбільших у Балтійському морі, де НАТО не має серйозного ресурсу.

Чи готова росія воювати на кілька фронтів

Експерти кажуть, що в умовах загарбницької війни, яку росія розгорнула в Україні, вести бойові дії на кількох фронтах досить складно, тому москва просто вдає, ніби «все йде за планом». Але насправді росія об'єктивно не готова до війни проти НАТО. А Альянс уже дав зрозуміти, що відповість у разі російської загрози.

 

Ляпас Кремлю: чому Україні вигідне членство Фінляндії та Швеції в НАТО 3

«Якщо Фінляндія та Швеція приєднаються до НАТО, напад на одного учасника  розглядатиметься як напад на весь Альянс. Отже, якщо росія ризикне розпочати військові дії, Балтійський флот, як стратегічна одиниця росії, просто втрачає будь-який сенс, оскільки його буде знищено протягом 15 хвилин», – зазначив Сергій Грабський, військовий експерт, полковник у запасі.

І навіть для настільки великої за розміром країні, як росія, для чергової війни та відкриття ще одного фронту потрібна досить ретельна підготовка, яку за нинішніх умов провести майже нереально. І питання не лише у фінансуванні, враховуючи те, що економіка росії вже виснажена.

До повномасштабного наступу в Україні росія готувалася довгий час, запевняє Сергій Грабський. На підготовку пішли не місяці, а майже рік. Адже весь цей час кремлівська армія підтягувала свої війська до українських кордонів. Але найголовніше, що клімат у наших широтах дозволяв окупантам прилаштуватися та жити у наметах. Однак, перебуваючи на фінському кордоні в одному кроці від полярного кола, російському солдатові досить важко адаптуватись у польових умовах», – каже Сергій Грабський.

Теоретично, якби в росії було більше ресурсів і країна не була під санкціями, вона могла б спробувати дати сильнішу реакцію.

 

Ляпас Кремлю: чому Україні вигідне членство Фінляндії та Швеції в НАТО 4

Але зараз росія не може відволіктися, оскільки все, що дієздатне (а це і військова техніка, і зброя, зрештою, людський ресурс), вже задіяно в Україні.

Стратегічне «досягнення» путіна

Тому очевидно, що після поразки, яку росія зазнала у Київській та Чернігівській областях, а також, враховуючи, що жодної суттєвої перемоги путін так і не досяг, провокувати ще й Альянс росія не буде. 

«Підготовка такої операції вимагає просто колосальних видатків, які кремлівський бюджет сьогодні дозволити собі не зможе. Вже маючи досвід війни проти Фінляндії у 39-40 роках, росія розуміє, що буде тяжко. Крім цього, слід врахувати, що технічно армія рф залишилася у XX столітті і не має жодного шансу у протистоянні арміям XXI століття», – додав фахівець.

Наразі Німеччина та США активно підтримують вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу, а Туреччина щосили намагається накласти вето, пояснюючи це тим, що Гельсінкі та Стокгольм  підтримують курдські організації, визнані у Туреччини забороненими. Тим не менше, у НАТО зберігають оптимізм і сподіваються, що Стамбул перегляне свою позицію. Щонайменше, керівництво Фінляндії та Швеції відкрите до прямих переговорів із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

 

Ляпас Кремлю: чому Україні вигідне членство Фінляндії та Швеції в НАТО 5

Загалом заявку про приєднання цих двох скандинавських країн найближчим часом розглядатиме рада Альянсу, до складу якої входять близько 30 представників. Очікується, що цей процес триватиме кілька тижнів, і вже на початку літа НАТО відчинить для них двері.

А тим часом Фінляндія розпочала військові навчання на кордоні з росією, де беруть участь понад 3000 особового складу та 700 одиниць техніки. І якщо все ж таки Фінляндія стане членом НАТО, то кордон росії з Альянсом збільшується ще на 1,5 тисячі кілометрів. Стратегічне досягнення далекоглядного путіна (сарказм!). Нічого не скажеш!

Раніше Інформатор писав, Фінляндія та Швеція готують заявку до НАТО: як це впливає на росію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube