Лубінець провів велику зустріч з омбудсманами Туреччини про повернення українських полонених з рф

На зустрічі також були рідні оборонців, зокрема тих, які перебувають у полоні ще з 2014 року

Лубінець
Туреччина неодноразово допомагала Україні комунікувати з росією щодо питання полону

Україна вперше провела зустріч з турецькими омбудсманами щодо повернення українців з російського полону. В ній взяли участь уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, головний омбудсман Туреччини Шереф Малкоч та омбудсман Туреччини Садеттін Калкан. Також були присутні родичі полонених військовослужбовців та колишні полонені.

Про це повідомив Дмитро Лубінець. За його словами, на зустрічі 26 березня були присутні майже 800 осіб, і вона стала однієї з найбільших зустрічей, які проводив Офіс омбудсмана України.

Зустріч омбудсманів 26 березня
Зустріч омбудсманів 26 березня

Лубінець нагадав, що Туреччина та головний омбудсман цієї країни неодноразово допомагали Україні комунікувати з росією щодо питання повернення додому українців. Зокрема передавали списки російській стороні.

"Також наголосив, що ми хочемо, щоб турецька сторона порушила питання по змішаних медичних комісіях. Адже Україна їх створила та прагне, щоб відповідні комісії були створені й у рф", - розповів Лубінець.

Зустріч омбудсманів 26 березня
Зустріч омбудсманів 26 березня

Головний омбудсман Туреччини Шереф Малкоч розповів про взаємодію з Україною для розв’язання питання повернення українців та те, що відбулося дві зустрічі в тристоронньому форматі, у яких брала участь уповноважена з прав людини у рф. Тоді, за його словами, були досягнуті певні домовленості, які були передані в тому числі Президентам трьох країн: Туреччини, України та росії. А згодом відбулися важливі події з повернення додому українських захисниць.

Окрім цього, на зустріч запросили представників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН. Також на зустріч прийшли рідні:

  • оборонців, які перебувають у полоні ще з 2014 року та воїнів, які потрапили у полон після початку повномасштабного вторгнення;
  • військовослужбовців й цивільних осіб, які зникли безвісти за особливих обставин під час війни рф проти України;
  • цивільних громадян, яких рф незаконно утримує та засуджує, а також - затриманих і засуджених кримських татар і політв’язнів.

Зустріч омбудсманів 26 березня
Зустріч омбудсманів 26 березня

Також до зустрічі доєдналися звільнені з полону оборонці України та цивільні. Зокрема один з воїнів перебував в Оленівці, а згодом його перевели до іншого місця неволі. Він розповів представникам міжнародної спільноти про катування та вбивства українців у російському полоні.

Зустріч омбудсманів 26 березня
Зустріч омбудсманів 26 березня

"Наголошу, що ми боремося за кожного і кожну, хто залишається в полоні рф. Ми шукаємо все нові підходи та конкретні дії Сподіваюся, ця зустріч і слова, які рідні сказали Шерефу Малкочу, - приведуть до результату!", - резюмував Лубінець.

Зустрічі з родичами військовополонених та зниклих безвісти

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець за останній тиждень провів чотири зустрічі з родинами військовополонених та зниклих безвісти. Остання зустріч відбулася у Чернігові 21 березня.

Тоді на зустрічі найбільше було рідних полонених на ЧАЕС військовослужбовців Національної гвардії (в/ч 3041). Рідні захисників порушували питання щодо умов утримання в полоні - погане харчування, знущання та ненадання належної медичної допомоги.

Окрім того, обговорили питання повернення з полону цивільних Наразі це питання найскладніше - надалі ним також буде займатися Координаційний штаб, де буде створена окрема група. Лубінець наголосив, що він спілкувався з рідними відверто, тому торкалися гострих і складних питань.

Нагадаємо, Лубінець пояснював, до якого моменту зниклі безвісти військовослужбовці матимуть такий статус. При цьому, він наголосив, що статус військовополоненого та особи, зниклої безвісти, на процес повернення з полону (якщо вона там) не впливає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube