Пілотний проєкт реформи Міносвіти запустить вже у 2025 році
З 2027 року в Україні буде запроваджено трирічну профільну середню освіту, і учні вчитимуться у школі вже 12 років замість 11. Міністерство освіти та науки планує розпочати пілотний проєкт цієї реформи у 2025 році.
Міністр освіти Оксен Лісовий пояснив, що метою реформи є краща підготовка учнів до вступу в університети. Учні матимуть змогу обирати профіль навчання відповідно до своїх інтересів. Про це посадовець розповів у понеділок, 23 вересня.
За словами Лісового, після закінчення 9 класу школярі зможуть вирішити, чи продовжувати навчання в академічному ліцеї, чи вступити до професійного коледжу, щоб швидше отримати професію. Лісовий зазначив, що у 2027 році учні 9 класу будуть змушені зробити свідомий вибір між академічним ліцеєм або професійним коледжем залежно від своїх здібностей та інтересів.
Окрім цього, міністр натякнув на можливі зміни у вищій освіті, зокрема скорочення тривалості бакалаврату. Основні нововведення реформи профільної середньої освіти передбачають:
Раніше Лісовий розповідав, що учні зможуть обрати профіль навчання та частково предмети для вивчення в таких галузях:
Учні будуть вивчати як обов’язкові предмети, так і предмети за обраним профілем. Різниця буде тільки в тому, скільки часу ним буде приділятися. Наразі в Міносвіти приймають пропозиції щодо реформи, їх прийматимуть до 30 листопада.
Масштабна освітня реформа в Україні триває з 2016 року. Одним із пунктів є чітке виокремлення старшої школи з 2027 року. Подібна система діє у США, Канаді, а також країнах західної Європи. У деяких з них термін навчання складає не 12, а 13-14 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.