Лише третина українців хвилюється через те, що може захворіти на COVID-19, - підсумки опитування

Респонденти - населення України віком від 18 років і старше

Лише третина українців хвилюється через те, що може захворіти на COVID-19, - підсумки опитування

Впродовж 15-17 листопада проводився моніторинг серед українського населення. В опитуванні взяли участь 3000 респондентів.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на дані опитування Соціологічної групи Рейтинг.

Результати опитування Соціологічної групи Рейтинг, проведеного 15-17 листопада 2020 року, показали, що:

  • 62% опитаних часто стежать за новинами про коронавірус, 20% роблять це іноді, 11% - рідко. 7% взагалі не цікавляться такими новинами. Найчастіше відстежують новини про коронавірус люди старшого віку та жінки.
  • 48% опитаних вважають оптимальними заходи,з боротьби з коронавірусіом, запроваджені владою,. 24% вважають їх занадто м'якими, 11% - навпаки занадто жорсткими.
  • Майже 70% опитаних дуже хвилюються через те, що хтось з їхніх близьких захворіє на коронавірус. У той же час, про своє власне здоров'я хвилюються майже у два рази менше. З березня дещо зросла кількість тих, хто дуже хвилюється через можливе захворювання. Більше таких серед жителів сіл, людей старшого віку та жінок.
  • 41% оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 29% - як напружений. У порівнянні з березнем показники напруженості дещо зросли. Високий рівень тривожності фіксується серед жінок, літніх людей, а також тих, хто частіше відстежують новини про коронавірус та бояться захворіти.
  • 35% опитаних задоволені діяльністю Президента Зеленського в боротьбі з епідемією коронавірусу, 60% - не задоволені.
  • Діяльністю Міністра охорони здоров'я Степанова задоволені 32%, 55% - не задоволені.
  • 75% опитаних підтримують запровадження штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок, 24% - проти цього. Найчастіше штрафи підтримують жінки і люди похилого віку, найвища підтримка у Києві, найменша - на Півдні.
  • 83% опитаних часто одягають захисну маску, 14% - іноді або рідко, 3% - майже ніколи. 70% часто дезінфікують руки, 23% - іноді або рідко, 6% - майже ніколи. Лише 14% часто використовують захисні рукавиці, 33% - іноді або рідко, 53% - майже ніколи. У порівнянні з березнем, часте користування масками значно зросло (з 58 до 83%), а захисними рукавицями - істотно знизилося (з 38 до 14%).
  • 85% знають про те, що уряд запровадив «карантин вихідного дня», 15% - щось чули або взагалі чують вперше про це.
  • Ставлення до запровадження «карантину вихідного дня» полярне: половина опитаних підтримують, стільки ж проти. У той же час, тільки 35% очікують, що в результаті реалізації проекту поширення коронавірусу зменшиться, 62% - не згодні з цим.
  • 61% вважає недоцільним запровадження «жорсткого карантину» (локдауну), (36% підтримують). При цьому, його ефективність оцінюють значно вище, ніж «карантин вихідного дня»: 55% вважають, що поширення коронавірусу за впровадження локдауну зменшиться, 42% - мають протилежну думку.
  • Абсолютна більшість опитаних вважають за потрібне в першу чергу спрямувати кошти зі спеціального фонду боротьби з коронавірусом на закупівлю засобів захисту для лікарів, облаштування лікарняних ліжок медичним киснем, закупівлю ліків та обладнання для лікарень, доплати лікарям і залученим особам до боротьби з коронавірусом, збільшення тестування на коронавірус.
  • Виділення коштів фонду на будівництво мобільних госпіталів вважають за потрібне 81%, (15% непотрібним), компенсації підприємцям за вимушений простій через карантин - 81% (17% не потрібним).
  • Рейтинг довіри до політиків очолює Володимир Зеленський, якому довіряють 46% опитаних, 51% - не довіряють.

До слова, респонденти - населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -Телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 1,8%.

Раніше Інформатор писав, що українці не хочуть російську вакцину від COVID-19 - результати опитування .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube